Kapat
Mi Cloud Nedir
Teknoloji 26 0

Xiaomi Mi Cloud Nedir?

Xiaomi, diğer dev firmalar gibi kendi bulut depolama hizmetini sunuyor. Mi Cloud adındaki servis, yalnızca Xiaomi kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Servisin kullanımı ile ilgili detayları rehberimizde bulabilirsiniz.

Akıllı telefonlarımızın hafızalarını doldurmak artık çok kolay, çekilen fotoğraflar, yüklenen uygulamalar, uygulamaların biriktirdiği veriler derken özellikle düşük hafızalı telefonlar bu konuda sıkıntı yaratabiliyor. Android cihazlarda varsayılan olarak gelen Google Drive ve Fotoğraflar uygulaması ile yedekleme yapmak mümkün ancak bu da bazı kullanıcılar için yeterli olmayabiliyor.

İlginizi çekebilir: Google Fotoğraflar Uygulaması ile Yedekleme Yapma

Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmak istemeyen Xiaomi kullanıcıları, Mi Cloud platformunu tercih edebilirler. Xiaomi kullanıcıları Mi hesabı oluşturduklarında otomatik olarak 12 GB ücretsiz depolama alanına sahip oluyorlar. Peki, Xiaomi’nin bulut depolama servisi nasıl kullanılır?

Mi Cloud Nedir

Mi Cloud nasıl kullanılır?

Xiaomi’nin 2012 yılından bugüne dek kullanıcıları için sunduğu bulut veri senkronize hizmeti olan Mi Cloud’un kullanımı da son derece kolaydır. Hesap yönetimi, cihaz bulma, yedekleme, veri senkronizasyonu ve depolama alanı olarak kullanılabilen servis, iCloud, Yandex.Disk ve Google Drive gibi uygulamaların bir alternatifi olarak nitelendirilebilir. Şimdi, bu servisi nasıl kullanabileceğinizi anlatalım.

  • Buraya tıklayın ve Mi hesabınızı oluşturun.
  • Talep edilen bilgileri doğru bir şekilde girin, isteyen kullanıcılar telefon numarası ile de kayıt olabilir. Gerekli alanları doldurduktan sonra “Mi hesabı oluşturun” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada şifrenizi belirleyin.
  • Akıllı telefonunuzun ayarlarındaki Xiaomi hesabı bölümüne gelin ve giriş yapın.
  • Ayarlar ekranında bulunan Senkronize et butonuna dokunun.
  • Senkronizasyon seçeneklerinden Mi Cloud’u seçin ve giriş işlemini yapın.

Uygulama açıldıktan sonra kullanım alanınızı görmek için “Bulut Depolama Alanı” yazısına dokunun. Burada cihazınızın depolama alanını görebilir ve depolama işlemlerinizi bu bilgiler ışığında yönlendirebilirsiniz.

Mi Cloud uygulamasını kullanmak bu kadar basit, yeni rehber ve inceleme yazılarımızı kaçırmamak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir