Kapat
Xbox One Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılıyor
Teknoloji 16 0

Xbox One Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılıyor?

Xbox One oyun paylaşımı yapmak oldukça kolay bir hale getirildi. Ailenizle veya arkadaşlarınızla fiziksel oyun kopyalarını paylaşabilirsiniz ancak dijital kütüphanenizdeki oyunları bu şekilde paylaşmanız mümkün değildir.

Bu işlemi yaparak arkadaşlarınızın ve ailenizin sahip olduğunuz oyunlara erişmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede oyun oynama maliyetinizi ortak kullanım sayesinde düşürebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde oyunlarınızı sorunsuz bir şekilde oynamaya devam edebilirsiniz. Üstelik aynı anda kullanım yapmanız bile mümkün kılınmıştır.

Xbox One Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılıyor

Xbox One Oyun Paylaşımı Anlatım

Xbox One üzerinden oyunlarınızı paylaşmak son derece kolaydır, bunun için ilk olarak oyunlarınızı paylaşmak istediğiniz konsolda hesabınızı açmalısınız. Kısaca arkadaşınız veya kiminle oyun paylaşımı yapmak istiyorsanız onun konsolunda hesabınıza giriş yapın.

Hesabınız ile arkadaşınızın konsoluna giriş yaptıktan sonra, doğru hesapla girdiğinizden emin olduktan sonra oyun kolundaki Xbox tuşuna basın ve sistem-ayarlar-kişiselleştirme yolunu takip edin.

Kişiselleştirme menüsüne geldiğinizde “Xbox’ım” seçeneğini seçin. Bu işlem arkadaşınızın konsolunu hesabınızın varsayılan konsolu olarak kaydeder ve oyun kütüphanenize erişmesine imkan verir. Bu sayede arkadaşınız kendi hesaplarına geçiş yapabilir, buna ek olarak sizin oyunlarınızı da kullanabilir.

Siz de arkadaşınızın hesabına erişmek istiyorsanız aynı işlemleri kendi konsolunuzda uygulayın. Bu yöntem sayesinde Xbox Live Gold abonelik sistemi ile gelen oyunları dahi paylaşabilirsiniz.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir