Kapat
WiFi Çalışmıyor Çözüm Rehberi
Teknoloji 1 0

WiFi Çalışmıyor Çözüm Rehberi

WiFi çalışmıyor problemini çözmek için teknik bilgi sahibi olmadan deneyebileceğiniz yöntemler var. İlgili çözümleri denemeniz yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Bu yüzden rehberimizdeki tüm seçenekleri deneyebilirsiniz.

WiFi bağlantınız ile ilgili sorunlarını çözmeniz için denemeniz gereken en popüler çözümleri sizlere aktarıyoruz. Bu yöntemleri denemek için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız olmadığını tekrar belirtelim.

WiFi Çalışmıyor Çözümleri

WiFi bağlantınız sorunluysa ilk yapmanız gereken ayarlarınızı kontrol etmek olacaktır. Telefonunuzdaki WiFi özelliğini hızlıca açıp açmadığınızı kontrol edin. Buna ek olarak, WiFi bağlantısının önüne geçeceği için uçak modunun kapalı olmadığından da emin olun.

Bu iki seçeneği kontrol ettiyseniz, sırada modeme bağlı olup olmadığınızı kontrol etmek var. Modeminizin isminde bir değişiklik yapmadıysanız, farklı bir WiFi ağına bağlanmayı da deniyor olabilirsiniz.

WiFi Çalışmıyor Çözüm Rehberi

Bluetooth kapatın

Bluetooth bağlantısı, WiFi şebekelerini meşgul etmesiyle meşhur olmuştur. Bluetooth ve WiFi bağlantıları aynı 2,4GHz radyo frekansı üzerinden sinyal gönderimi yaparlar. Bluetooth zaman zaman internet erişimini tamamen engelleyebilir, bunun dışında hızınızda düşüşe de neden olabilir.

Bunu kontrol etmek için cihazın bluetooth özelliği kapatıp, bağlanmayı tekrar deneyin. Modeminiz 5GHz destekliyorsa, Wi-Fi bağlantınızı değiştirmeniz faydalı olacaktır.

Modemi yeniden başlatın

İnternet konu olduğunda içerisinde modem yeniden başlatmayı içermeyen bir çözüm yok denebilir. Modeminizi tekrar başlatarak kontrole başlayın. İlk önce tüm kabloları çıkarın ve bekleyin. Tekrar bağlantıyı kurduktan sonra birkaç dakika bekleyin, bu sırada kullandığınız akıllı telefonları da yeniden başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir