Kapat
Wi-Fi Hızı Artırma Yöntemleri
Teknoloji 21 0

Wi-Fi Hızı Nasıl Yükseltilir?

Sinyalinizi güçlendirip, kapsama alanınızı genişletecek ayarları yaparak Wi-Fi hızı artırma yapmanız mümkün olabiliyor. Detaylar rehberimizde.

Oynadığınız oyunda gecikme, izlediğiniz filmde donma yaşamaya başladığınızda Wi-Fi hızınızı yükseltme konusunda düşünmeye başladığınızı tahmin ediyoruz. Tüm dünyada milyonlarca insan kablosuz bağlantı üzerinden internete erişim sağlıyor. Bu kullanıcılar deneyimlerini daha iyi hale getirmek için bağlantı hızlarını nasıl artırabileceklerini öğrenmek istiyorlar.

Son yıllardaki Wi-Fi 6 teknoloji ve benzer gelişimler ile Wi-Fi hızı önceki nesillerin neredeyse üç katına ulaştı. Bu bağlantının hızı evinizdeki bağlantı aralığı ile alakalı olduğu için bu performansı yükseltmenin birkaç yolu bulunuyor.

Wi-Fi Hızı Artırma Yöntemleri

Modemi açık bir alana koyun

Kablosuz bağlantı engeller, mesafe, elektronik parazitler ve kullanıcı sayısı gibi etkenlerden doğrudan etkilenir. Bu faktörlerin tamamı internet hızınızın düşmesine yol açar. Maksimum sinyal gücü almak için kablosuz modeminizi açık bir alana koyun. Bebek monitörleri, mikrodalgalar ve kablosuz telefonlar gibi erişimi kısıtlayabilme ihtimali olan aletlerden uzağa yerleştirin. Modeminizde anten bulunuyorsa birini yatay birini dikey olacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

CloudCheck adındaki uygulama ile internet bağlantınızın evin hangi alanlarında daha güçlü ve zayıf olduğunu görebilir ve iyileştirmeler için daha iyi bir konum bulabilirsiniz.

Güncel teknolojilerden faydalanın

Bildiğiniz gibi teknolojilerde hızlı bir gelişme mevcut, kablosuz ağınızın hızını yükseltmek için en iyi yöntem yeni donanımlardan faydalanmaktır. Wi-Fi 6 teknolojisi son on yılın en büyük kablosuz bağlantı gelişimidir. Bu teknoloji sayesinde daha düşük gecikme hızları ve daha yüksek hızlara erişmek mümkün oluyor. Wireless-N ve Wireless-AC teknolojileri performans konusunda zayıf ve verimsizdir.

Wi-Fi 6 teknolojisinden yararlanan modemler, standart modemlere kıyasla üç kat daha hızlı veri aktarımı sağlayabilirler.

Erişim noktaları kullanın

Erişim noktası kullanımı sayesinde evinizde kablosuz bağlantı ağı oluşturabilirsiniz. Erişim noktalarını bağlantının düşük olduğunu tespit ettiğiniz noktalara koyarak, evinizin bağlantı gücünü komple yükseltebilirsiniz. Erişim noktaları ile sinyalleri cihazlar arasında taşıyabilirsiniz.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir