Kapat
Wayfair Skandalı Nedir
Teknoloji 15 0

Wayfair Skandalı Nedir?

Wayfair skandalı, birkaç gündür sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde internet sitesi üzerinden ev eşyaları satışı yapan şirketin insan kaçakçılığı organize ettiği iddia edildi. Şirketin adını taşıyan skandal, sosyal medyada büyük dikkat çekti.

Bahsi geçen iddianın çıkış kaynağında firmanın satıştaki ürünlerinin isimleri ve fiyatları yatıyor. Uçuk fiyatlarla satışa çıkartılan ürünlerin, kayıp çocukların adını taşıdığının fark edilmesi bu iddiaları kuvvetlendirdi. Aynı ürünlerin kayıp insanların adını taşımayan versiyonlarının daha ucuz olduğu da görülüyor. Buradan yola çıkarak mağazanın yalnızca eşya satmadığı ve insan ticareti yaptığı da düşünülüyor.

Wayfair Skandalı Gerçek Mi?

Firma tüm bu iddiaları yalanladı ancak ilgili ürünleri de sitesinden kaldırdı. Açıklama olarak isimlendirme konusunda hata yapıldığını belirtti. Ortaya atılan iddiaların bu kadar ciddi olduğu bir durumda yapılan açıklamaların yeterli olup olmadığı ise tartışma konusu oluyor.

Tüm bu olaylar sosyal medyada büyük yankı oluşturdu ve gündeme oturdu. Türkiye’de de benzer ürünlerin bulunduğuna dair görüntüler paylaşılmaya başlandı. Konu ile ilgili daha fazla paylaşım görmek için Twitter üzerinden wayfair konulu bir arama yapabilirsiniz. Türkçe açıklamaların paylaşıldığı bir tweet dizisini yazımıza ekliyoruz. İngilizce araştırma yapmak isteyenler için konuyla ilgili Reddit paylaşımına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir