Kapat
Sabit Hattı Telefona Yönlendirme
Teknoloji 8 0

Sabit Hattı Telefona Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Sabit hattı telefona yönlendirme, akıllı telefonların kullanım sıklığının artmasıyla yapılmaya başlanan bir işlem halini aldı. Akıllı telefonlar sayesinde sabit telefon kullanımı büyük oranda düşüş gösterdi. Buna rağmen bazı evlerde ve kurumsal ofislerde sabit hat kullanımı devam ediyor.

Ofisinizde veya evinizde bulunan telefonu, akıllı telefonunuza yönlendirme işlemine sabit hattı telefona yönlendirme adını veriyoruz. Bu işlemi yaptığınızda sabit hattınızı bir nevi yanınızda taşımaya başlıyorsunuz. Sabit hattınıza düşen aramalar, yönlendirme yaptığınız telefona iletiliyor. Şimdi, sizlere bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini açıklayacağız. Yapılacak işlemlerin son derece kolay olduğunu anlatıma geçmeden söyleyelim.

Sabit Hattı Telefona Yönlendirme

Sabit Hattı Telefona Yönlendirme

Sabit hattınızı yönlendirebilmek için telefonun yanında olmalısınız, bu işlemi uzaktan gerçekleştirmeniz mümkün değil. Sabit hatlı telefonun yanınızda olduğunu düşünerek anlatıma geçiyoruz.

  • Sabit hatlı telefonunuzdan “*21*” tuşlayın. (yıldız 21 yıldız)
  • Farklı bir tuşa dokunmadan, direkt telefonu yönlendirmek istediğiniz numarayı yazın.
  • Yönlendirilecek numarayı doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra, “#” tuşuna basın. (kare)
  • Basacağınız tuşları örnek olarak tekrar gösterelim. “*21*05XX XXX XX XX#” X olarak belirtilen yerlere yönlendirmek istediğiniz numarayı gireceksiniz.

Sabit hattı yönlendirme işlemini tamamladıktan sonra aramalar yönlendirilen numaraya düşecektir. Tüm bunları yaparken dikkat etmeniz gereken tek nokta telefon numaranızı doğru yazmak olacak. Kontrol etmek için bir deneme araması yapabilir ve işlemin tamamlandığından emin olabilirsiniz.

Yönlendirme işlemini sonlandırmak istiyorsanız sabit hatlı telefonunuzdan yalnızca “#21#” tuşlamasını yapmanız yeterli olacak. Numarayı değiştirmek istiyorsanız “#21#” tuşlamasının ardından ilk adımları tekrar uygulayabilirsiniz. Yaptığınız işlemlerin doğruluğundan emin olmak için deneme yapmayı unutmayın. Deneme yapmaz ve yaptığınız işlem hatalı olursa, sorunun farkına varmanız uzun zaman alabilir. Temkinli olup işleminizi test ederek tamamlayın.

Böylelikle sabit hat yönlendirme rehberimizin sonuna geldik. Yeni rehber ve inceleme içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir