Kapat
Opera VPN Kullanım Rehberi
Teknoloji 8 0

Opera VPN Kullanım Rehberi

En iyi ücretsiz internet tarayıcılarından olan Opera’nın Opera VPN servisi kullanımı hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Opera VPN, tarayıcı ile birlikte gelen ücretsiz bir VPN servisidir. Kullanım sınırı bulunmaz ve herhangi bir ücret ödemezsiniz. Chrome, Edge ve Mozilla gibi tarayıcıların ardından akıllara Opera gelir. Opera’nın her zaman kendine has özellikleri olmuştur. Geçtiğimiz dönemlerinde veri gizliliği konusunda farklı ülkelerde sıkıntı yaşayan Opera, bu imajını değiştirmek için elinden geleni yapıyor. Tarayıcı ile birlikte batarya koruma özelliği, dahili reklam engelleme ve VPN gibi özellikler geliyor. Tasarım konusunda da sade ve hoş bir tasarımı bulunan tarayıcıyı kullanmak oldukça kolaydır.

Tüm özellikleri bir kenara çoğu kullanıcı dahili VPN servisinden yararlanmak için Opera tarayıcısını tercih eder. Tarayıcının VPN servisini kullanmanız için yapmanız gerekenleri sizlere kısaca anlatacağız.

Opera VPN Nasıl Açılır?

  • VPN hizmetinden yararlanmak için ilk önce Opera tarayıcısını indirin. Opera’nın resmi web sitesi üzerinden indirdiğiniz tarayıcıyı kurun ve çalıştırın.
  • Tarayıcı açıldıktan sonra sol üst tarafta bulunan Opera logosuna tıklayın, açılan menüden ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Ayarlar ekranı karşınıza çıktığında pek fazla özellik görmeyeceksiniz. Karşınıza yalnızca temel ayarlar çıkacaktır. Ekranın sol tarafında kalan gelişmiş seçeneğine tıklayın ve “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne girin.
  • Burada daha önce görmediğiniz özellikleri görebileceksiniz. Sayfayı VPN özelliğini görene kadar kaydırın.
  • VPN’i aktif ettikten sonra arama çubuğunun yanında belirecektir. Buradan VPN servisini istediğiniz zaman aktif edebilirsiniz.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir