Kapat
Online PDF Düzenleme
Teknoloji 6 0

Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Online PDF düzenleme işlemi sayesinde PDF dosyalarını ek programlar kullanmadan nasıl düzenleyebileceğinizi anlatan bir rehberle karşınızdayız.

Ofis programlarına ek olarak PDF de çok fazla kullanılan bir dosya biçimidir. Kurumsal belgeler, kitaplar ve önemli verilerin yer aldığı belgeler genellikle PDF uzantısı ile paylaşılır. Bu dosyaları online ortamda düzenlemek için pek fazla seçenek yoktur. Buna rağmen PDF dosyaları tüm platformlarda uyum sorunu yaşamadan çalışabilir. Formatı değiştirildiğin sorunlara neden olmaz.

PDF dosyalarının tek eksi yönü olarak düzenleme zorluğunu gösterebiliriz. Düzenleme yapmak için Adobe Acrobat yazılımının ücretli sürümüne sahip olmanız veya PDF uzantılı dosyanızı Word dosyası haline getirmeniz gerekebilir. Format değişikliği yapmanızın mümkün olmadığı zamanlarda ise başka bir seçeneğiniz kalmamaktadır.

Online PDF düzenleme yapmak için kolay ve hızlı bir yol arıyorsanız, sizlere sunduğumuz yöntemi kullanabilirsiniz.

Online PDF Düzenleme

Online PDF Düzenleme Anlatım

  • Düzenleme işlemini yapabilmek için dosyanızı Google Drive’a kaydedin. Drive’a giriş yaptıktan sonra Yeni> Dosya Yükleme yolunu izleyerek dosyanızı aktarabilirsiniz.
  • Dosya yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, Google Drive’a girin ve yüklemiş olduğunu dosyaya sağ tıklayın, açılan pencerede Google Dokümanlar ile açın seçeneğine tıklayın.
  • Bunu yaptıktan sonra dosyanız yeni bir sekmede açılmış olacak. Açılan dosya Word formatında olsa da dilediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.
  • Yapmak istediğiniz düzenlemeleri tamamladıktan sonra dosyanızı istediğiniz formatı seçerek kaydedebilirsiniz. Ekranın sol üstündeki Dosya> Farklı İndir yolunu izleyerek, bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Online PDF düzenleme işlemi, Google tarafından sunulan servisler sayesinde bu kadar kolay bir şekilde tamamlanabiliyor. Yeni rehber ve incelemelerimizden haberdar olmak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir