Kapat
Modem Resetleme Nasıl Yapılır?
Teknoloji 10 0

Modem Resetleme Nasıl Yapılır?

Modem resetleme rehberimiz sayesinde işlemlerinizi hızlıca ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet kullanıcılarının en büyük problemlerinin başında yavaş internet gelmektedir. Ülkemizde kullandığımız internet belli başlı temel sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Genellikle alt yapı ve bağlantı kalitesi yüzünden ortaya çıkan sorunlar insanların canını sıkmak için yeterli oluyor.

Yaşadığınız her internet problemi alt yapıdan veya binanıza gelen bağlantı kalitesi yüzünden yaşanmayabilir. Donanımsal olarak evinizdeki modemler de bu soruna yol açabilir. Bu gibi sorunları çözmede temiz bir başlangıç yapmak için ilk önce modem resetleme işlemi yapılabilir.

Modem Resetleme Nasıl Yapılır? Anlatım

Modem nasıl resetlenir?

Modemi resetlemek son derece basit bir işlemdir. Bunu gerçekleştirmenin iki yöntemi bulunur. İster tarayıcı ister fiziksel olarak modeminizi resetleyebilirsiniz. İki yöntem de tamamen zararsızdır.

Fiziksel olarak model resetlemek için modemi kapatıp açmak bile yeterli olacaktır. Modemi kapattıktan sonra 15-20 saniye kadar bekleyin ve tekrar açın. Kısa süre içerisinde ilgili ışıkların hepsi tekrar aktif olacaktır.

Modeminiz ulaşılması güç bir yerde bulunuyor veya masa başından kalkmak istemiyorsanız tarayıcıdan resetleme yöntemini kullanabilirsiniz. Türkiye’de kullanılan modemlerin arayüzlerine nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili rehberlerimizi kullanarak modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Modem Arayüz Şifreleri

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra, araçlar kısmında modemi yeniden başlat seçeneğini seçmeniz işlemi tamamlamanız için yeterli olacaktır.

Tam Modem Resetleme (Fabrika Ayarlarına Döndürme)

Modemin arka kısmında bulunan küçük deliğe iğne veya gerekli incelikte bir cisim ile baskı uygulayın. Tuşa bastığınızı belirten mekanik ses geldikten sonra baskıya devam edin, modemin ışıkları tamamen söndükten sonra çekebilirsiniz.

Modeminizi bu şekilde sıfırladıktan sonra modem arayüzünden ilk kurulum işlemlerini gerçekleştirin.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir