Kapat
Mobil Ağa Erişilemiyor Hatası
Teknoloji 1.626 0

Mobil Ağa Erişilemiyor Hatası Neden Kaynaklanır?

Mobil ağa erişilemiyor hatası, özellikle Android akıllı telefonlarda kullanıcıların zaman zaman karşısına çıkan bir hatadır.

Akıllı telefonunuzda bu hatayı aldığınız zaman tüm kullanımınız etkileniyor. Telefonunuzla arama yapamaz hale geliyorsunuz. Biri sizi aradığı veya siz birini aramaya çalıştığınızda belirtilen hata karşınıza çıkıyor. Bu sadece aramalarla da sınırlı olmuyor. Mesaj göndermek istediğiniz zaman da aynı problemi yaşayabiliyorsunuz.

Mobil Ağa Erişilemiyor Hatası Nedenleri

İlgili sorunun yaşanmasının birkaç farklı nedeni olabilir, şimdi hepsi hakkında bilgiler vereceğiz.

SIM Kart

Mobil ağa erişim hatası aldığınızda ilk kontrol etmeniz gereken şey SIM kartınızdır. Kartınızda herhangi bir problem çıkmış olabilir. Kartınız yerinden oynamış veya tam oturmamış olabilir. Buna ek olarak SIM kartınızı uzun süredir kullanıyorsanız, üzerinde oksitlenme olmuş olabilir.

İlk olarak farklı bir SIM kart deneyin ve sorunun nereden kaynaklandığını görün. Denediğiniz farklı bir SIM kart ile sorun çıkmıyorsa, yeni bir SIM kart edinin.

IMEI

Kullandığınız telefonu yurt dışından temin ettiyseniz, cihazınız belirtilen süre içerisinde kayıt ettirmelisiniz. Ülkemizde kaydı olmayan cihazların resmi bir IMEI numarası olmadığından bir süre sora pasif hale düşüyor. Bu durumda da mobil ağa erişilemiyor hatası alırsınız.

Benzer bir sorun ROM kullanılan Android telefonlarda da yaşanıyor. ROM yükleme sırasında IMEI numarası silinebiliyor. Böyle bir durumda da ilgili hatayı alırsınız. Kontrolünü yapmak için *#06# numarasını arayın.

IMEI numaranız null olarak belirtilirse, numaranız kullanılamaz hale gelmiştir. Yetkili bir servisten yardım almak çözümü hızlandıracaktır.

Donanım

Telefonun SIM kartı okuduğu veya anakartın ilgili kısmında donanımsal bir problem yaşanmış olabilir. Böyle bir durumda tek seçeneğiniz yetkili servislerden destek almaktır.

Böylece Mobil Ağa Erişilemiyor Hatası Neden Kaynaklanır? rehberimizin sonuna geldik. Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir