Kapat
Android Emülatörleri
Teknoloji 15 0

En İyi Android Emülatörleri

Android Emülatörleri sayesinde bilgisayarınızda birkaç basit işlem sonrasında Android deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Sizler için en iyi emülatörleri listeleyip, özelliklerini açıklayacağız.

Bilgisayarınıza kuracağınız programlar sayesinde bilgisayarınız üzerinde çalışan Android işletim sistemini kullanan sanal bir akıllı telefona sahip olabilirsiniz. Telefon görüşmeleri daha doğrusu SIM kart gerektirmeyen tüm işlemleri tıpkı bir telefonda olduğu gibi bilgisayarınızda da yapabilirsiniz. Evet, buna mobil oyunları oynamak da dahil.

İndirip kullanabileceğiniz çok fazla Android emülatör bulunuyor ancak stabil olarak çalışan ve bilgisayarınızda kasmaya yol açmayan emülatörleri kullanmanız gerekiyor. Bu yüzden en başarılı ve hızlı emülatörleri listeledik.

Windows için En İyi Android Emülatörleri

BlueStacks

Emülatör konusunda kısa bir araştırma yapan herkesin duyacağı ilk isim BlueStacks olacaktır. Genellikle oyun oynamak için kullanılan BlueStacks, son derece basit bir kullanım sunar. Google Play Store haricinde optimize edilmiş uygulamaların bulunduğu kendi uygulama indirme mağazası da bulunmaktadır.

BlueStacks klavye ile kullanım desteği sunuyor ancak bazı kısa yollarda sıkıntı çıkartabiliyor. Emülatörün tek olumsuz yanı olarak verimlilik uygulamalarında pek iyi çalışmıyor olması gösterilebilir. Tek amacınız oyun oynamak ise bu konuda bir problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

BlueStacks kullanıcılarına sponsorlu reklamlar sunduğu için daha iyi seçenekler de bulabilirsiniz. Emülatörün Android 7 temelli çalıştığını da belirtelim.

Nox Player

Nox Player, emülatör ile oyun oynamak isteyen ancak reklamlarla boğuşmak istemeyenler için mükemmel bir seçim olacaktır. Tüm Android uygulamaları sorunsuz çalışıyor olsa da mobil platformun büyük oyunlarını oynamak için optimize edilmiştir. Nox Player tamamen ücretsizdir ve sponsorlu reklamlar bulunmaz.

Emülatör üzerinden Android root yapmak istiyorsanız, Nox Player ile sanal Android cihazınızı ortalama bir dakika içerisinde çalıştırabilirsiniz. Nox, rakiplerine göre daha fazla güç talep eden bir emülatördür. Sisteminiz güncel değil ve güçsüzse farklı seçeneklere yönelmeniz daha iyi olabilir.

Android Emülatörleri

Ko Player

Ko Player, nispeten daha az donanım gücü talep eden hafif bir emülatördür. Rakipleri gibi akıcı bir oyun deneyimi sunmayı hedefler. Tamamen ücretsiz olan uygulamada reklamlar bulunmaktadır. Sürekli olmasa da ara sıra karşınıza reklam çıkarsa şaşırmayın.

Ko Player ile klavye tuşlarınızı dilediğiniz gibi haritalayabilir ve gamepad kullanabilirsiniz. Emülatörün dezavantajı ise olmadık yerlerde donabiliyor olmasıdır, çok sık olmasa da bu sorunla karşılaştığımızı belirtmeden geçmek istemedik.

Android Emülatörleri

Android Emülatörleri: MEmu

Rakiplerine göre piyasaya yeni çıkmış bir emülatör olan MEmu, 2015 yılında piyasadaki yerini almıştır. Oyun oynatma konusunda nam salan MEmu, hız testlerinde BlueStacks ve Nox ile aynı seviyededir.

MEmu emülatörünün fark yaratan özelliği ise Nvidia ve AMD çiplerini destekliyor oluşudur. Lollipop, Kit Kat ve Jelly Bean Android sürümleri arasından dilediğinizi seçip onu kullanabiliyorsunuz. Oyunlarda yüksek performans veriyor olsa da grafik konusunda pek iyi olmadığını söyleyelim. Düşük özellikli bir sisteminiz varsa MEmu aradığınız emülatör olabilir.

Böylece en iyi Android emülatörleri listemizin sonuna geldik. Piyasada onlarca emülatör yazılımı bulunuyor ancak adı sanı duyulmamış yazılımları bilgisayarınıza yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Listemizdekilerin haricinde oynadığınız oyunların yapımcıları tarafından sunulan emülatörlerden de faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir