Kapat
Dizüstü Bilgisayarı Televizyona Bağlama
Teknoloji 31 0

Dizüstü Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

Dizüstü bilgisayarı televizyona bağlama işlemini yaparak film/dizi izleme gibi multimedya işlemlerinizi büyük ekranda gerçekleştirebilirsiniz.

İster arkadaşlarınızla bazı videolar paylaşmak isteyin, isterseniz de Netflix gecesi yapın! Dizüstü bilgisayarınızı televizyonunuza bağlamak için kullanabileceğiniz dört yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

Dizüstü Bilgisayarı Televizyona Bağlama Yöntemleri

Kablo kullanın

Dizüstü bilgisayarı televizyona bağlamanın en basit ve kolay yolu iki cihazı kablo ile bağlamaktır. Son yıllarda piyasaya çıkan hemen hemen tüm bilgisayarlarda HDMI bağlantı noktası bulunur. HDMI kabloları çok pahalı ürünler değildir. Televizyonunuza uygun HDMI kablosunu kolayca bulup satın alabilirsiniz.

Bağlantıyı kurduktan sonra televizyonunuzu doğru HDMI girişine ayarladığınıza emin olup. Bilgisayarınızın ekranı otomatik olarak TV’de gözükmez ise masaüstünde fareniz ile sağ tıklayın. Görüntü ayarları > Ekran > Çözünürlüğü ayarla yolunu ayarlayın ve buradan televizyonunuzu seçin. Buradan tercih ettiğiniz çözünürlük seçimini de yapabilirsiniz. Kablo ile laptop ve TV bağlantısı kurmak işte bu kadar kolay!

Eski bir bilgisayar kullanıyor ve cihazınızda HDMI noktası bulunmuyorsa VGA kullanmak durumunda kalabilirsiniz. VGA kablolarının sadece görüntü aktardığını unutmayın, ses aktarmak için ikinci bir kabloya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir