Kapat
Asus ROG Phone 3 Çıkış Tarihi
Teknoloji 8 0

Asus ROG Phone 3 Çıkış Tarihi

Mobil oyunseverler için özel olarak üretilen telefonlar son yıllarda popüler olmaya başladı. Asus Rog Phone 3 çıkış tarihi de bu tarz telefonları kullanmak isteyenleri heyecanlandırıyor. Asus, oyuncu akıllı telefonu üretme konusunda adım atan ilk şirketler arasında yer alıyordu. Firmanın resmi hesaplarından yayınlanan paylaşıma göre cihaz Tencent Games ortak çalışmasıyla geliştirildi ve temmuz ayında resmi duyurusu gerçekleşecek.

Asus, akıllı telefon pazarında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip değil ancak ROG markası işin içine dahil olduğunda her şeyin değiştiğini söyleyebiliriz. ROG, Asus’un oyuncular için ürettiği ekipman ve donanım ürünlerinde kullandığı marka adıdır. Şirket, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunduğu ROG Phone ve ROG Phone 2 modelleriyle büyük ilgi toplamıştı. Şirket bu ilgiyi ROG Phone 3 ile devam ettirmek istiyor.

Telefonun bazı detayları daha önce ortaya çıkmıştı. Cihazın görünümü ve telefonun sahip olacağı bazı donanımlar konusunda sızıntılar sayesinde bir miktar bilgi sahibi olduk. Şimdi de telefonun resmi tanıtım tarihi belli oldu. Dünyanın en başarılı oyun firmalarından biri haline gelen Tencent Games ile ortak çalışma yürütülerek hazırlanan ROG Phone 3, ASUS’un Weibo sayfasında yapılan paylaşıma göre temmuz ayında tanıtılacak. Kesin bir tarih belirtmeyen firma, yalnızca temmuz ayının üzerinde durmuş.

Asus ROG Phone 3 Çıkış Tarihi Poster

Asus ROG Phone 3 Posteri

ASUS’un Tencent Games ile iş birliği yapmış olması büyük önem taşıyor. Mobil tarafta başarılı olan ve rekabetçi tarafı bulunan oyunların büyük çoğunluğu Tencent Games çatısı altında bulunuyor. İki firmanın yaptığı ortak çalışma sayesinde oyunlarda optimizasyon konusunda büyük bir iyileşme olacağını düşünüyoruz. Yapılan anlaşma sayesinde ROG Phone 3’ün rakiplerine göre bu oyunlarda daha iyi performans vermesini bekliyoruz.

Geçtiğimiz yıl Asus, Tencent Edition adı altında bir ROG Phone 2 modeli de yayınlamıştı. Bu sürüm klasik modelden daha uygun fiyata satılmasıyla dikkatleri çekmişti. Buradaki gibi benzer bir çalışma yeni modelde de yapılıyor ve bu sefer cihaz direkt ortak bir çalışma olarak piyasaya sürülecek. Yeni oyuncu akıllı telefonu ile ilgili detaylar önümüzdeki ay paylaşılmış olacak. Gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir