Kapat
Apple News+ Nedir?
Teknoloji 8 0

Apple News+ Nedir?

Apple’ın yeni haber abonelik sistemi Apple News+ ile ilgili detaylı bir yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Apple News, Apple TV uygulaması, Apple Card, Apple Arcade ve Apple TV+ gibi servislerle birlikte tanıtılmıştı. Bu servislerin bazıları ülkemizde aktif olarak kullanılabiliyor. Bazıları ise henüz Türkiye’de aktif değil ve ne zaman aktif olacağı da bilinmiyor.

News+ uygulaması ise hemen hemen her ülkede kullanılabiliyor. 300 farklı dergiye ek olarak çevrimiçi makale ve haberlere de imkan sanan News+ abonesi olmanız için aylık 9,99 dolar ödemeniz gerekiyor. National Geographic, People ve New Yorker gibi büyük dergilere ek olarak yüzlerce farklı dergiye erişebiliyorsunuz. Bu sisteme dergilerin Netflix’i olarak hitap edebiliriz. Texture adında bu işlemleri yapan uygulamayı satın almasıyla beraber Apple bünyesine katılan hizmet, Apple News’e entegre edildi.

Apple News+ Nedir?

Apple News+ Nasıl Abone Olunur?

News+ servisinden yararlanmak için cihazınızın en az iOS 12 işletim sistemine sahip olması gerekiyor.

İlginizi çekebilir: iOS 14 Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 12 veya üst işletim sisteme sahip cihazınızdan Apple News uygulamasını açın ve uygulamanın alt kısmındaki News+ bölümüne dokunun. Kayıt olmak için ücretsiz deneyin opsiyonuna tıklayın ve aboneliğinizi başlatın. İlk ayın ardından kayıtlı kartınızdan aylık 9,99 dolar ödeme alınacaktır. Deneme süresinde memnun kalmazsanız, ödeme yapmadan aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

News+ aboneliği nasıl iptal edilir?

Ücretsiz deneme süresinde memnun kalmadıysanız, aboneliğinizi rahatlıkla iptal edebilirsiniz. Ayarlar – Adınız – iTunes ve App Store – Apple Kimliğiniz – Apple Kimliğinizi Göster – Abonelikler yolunu izleyin ve ücretsiz deneme iptali seçeneğine dokunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir