Kapat
Android Telefonu Webcam Başlık
Teknoloji 22 0

Android Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Android telefonu webcam olarak kullanarak masaüstü bilgisayarınızda görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefonunuzu webcam olarak kullanmak için rehberimizdeki adımları takip edebilirsiniz.

Windows işletim sistemini kullanan bilgisayarınızda Skype ve Zoom gibi uygulamaları kullanarak görüntülü görüşme yapmak istiyorsunuz ancak webcam sahibi değilseniz, rehberimiz sizi büyük bir sorundan kurtaracak. Yüksek çözünürlüklü webcam modelleri yüksek fiyat etiketlerine sahipler ancak akıllı telefonlarınızı kullanarak bu ürünleri satın almak zorunda kalmazsınız.

Android akıllı telefonunuzu bilgisayarınızda kamera olarak kullanabiliyorsunuz. Elbette, bunu gerçekleştirmek için birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Aşağıda listelediğimiz adımları uygulamayarak Android telefonu webcam olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android akıllı telefonu webcam olarak kullanın

Android akıllı telefonunuzu webcam olarak kullanabilmek için ilk yapmanız gereken işlem aracı bir uygulamayı telefonunuza indirmek olacak. Google Play Store üzerinde bu işlemi gerçekleştirebilen birçok uygulama yer alıyor. Yüksek indirme sayısı ve olumlu yorumların fazlalığından dolayı rehberimizde DroidCam Wireless Webcam uygulamasını kullandık.

Uygulamanın ücretsiz versiyonu olduğu gibi ücretli sürümü de bulunuyor. Rehberimizi oluştururken ücretsiz sürümü kullandık. Uygulamayı Android telefonunuz için buradan, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız için buradan indirebilirsiniz.

DroidCam Wireless Webcam uygulaması nasıl kullanılır?

Telefonunuzdan DroidCam Wireless Webcam uygulamasını açın. Uygulamayı açtığınız zaman size kısa bir rehber sunulacak. İsterseniz bu rehberi inceleyebilirsiniz. Rehberi geçtikten sonra karşınıza hangi Wi-Fi ağını kullandığınızı, telefonunuzun IP adresini ve uygulamanın kullandığı portu gösteren bir sayfa çıkacak. Bu sayfayı açık tutun çünkü bu bilgilere ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızda da DroidCam programını açın. Uygulamada “Connect over WiFi (LAN)” bölümüne girin ve Device IP kısmına telefonunuzdaki IP adresini yazın. DroidCam Port bölümüne de telefonunuzda belirtilen port numarasını yazın. Bu alanların hemen altında bulunan Audio ve Video kutucuklarını da işaretleyin. Bilgisayarınıza bağlı bir mikrofon varsa ve onu kullanmak istiyorsanız Audio seçeneğini işaretlemeyin.

Android Telefonu Webcam Yapma İşlemi

Belirttiğimiz tüm adımları tamamladıktan sonra Start butonuna basın. Belirtilen adımlarda hata yapmadıysanız Android telefonu webcam olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı beğenir ve ücretli sürümde sunulan ek özellikleri kullanmak isterseniz uygulamayı 20 TL ödeyerek satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir