Kapat
Android 10 İndirme Nasıl Yapılır
Teknoloji 43 0

Android 10 Nasıl Yüklenir?

Android 10 indirme işlemi yapmak düşündüğünüzden daha da kolay! Google’ın son aktif işletim sistemi olan güncellemeyi çoğu telefonda kullanabiliyorsunuz.

Android 10, yeni güncelleme yani Android 11 çıkana kadar kullanabileceğiniz en güncel sürümdür. OnePlus 8 ve Samsung Galaxy S20 gibi modeller kutusundan direkt Android 10 yüklü olarak çıkıyor. iOS tarafından farklı olarak Android güncellemeleri tüm cihazlara anında ve hızlı şekilde verilmiyor. Android telefon sağlayıcıları telefonlarında en güncel sürümün kullanılması konusunda pek ısrarcı olmuyorlar.

Android tarafında çok fazla farklı telefon olduğu için güncelleme konusunda tutarsızlık olabiliyor. Android 10 kullanabileceğiniz bir akıllı telefonunuz varsa, yüklemenin nasıl yapılabileceğini sizlere anlatacağız. Yeni güncelleme sayesinde karanlık mod, uygulama içi satın alımlarda Face ID benzeri gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Android 10 İndirme Nasıl Yapılır

Android 10 İndirme Nasıl Yapılır?

Anlatacağımız yöntemin Google Pixel ve bazı akıllı telefonlarda bulunan stok Android modeller için olduğunu söyleyelim. Xiaomi ve Huawei gibi markaların modelleri, telefonlarını farklı Android sürümler kullanıyorlar. Bu modellerin menüleri biraz daha farklıdır fakat anlatılan adımlar aynı şekilde çalışacaktır.

İlk önce telefonunuzdaki ayarlar uygulamasına giriş yapın. Ayarlar menüsünde sistemi bulun ve sistem güncellemesi bölümüne dokunun. Burada Android 10 hakkında genel bilgileri ve indirme dosyasını görebilirsiniz. Bu menüde Android 10 güncellemesini göremezseniz, cihazınız henüz güncelleme almamış olabilir. Uzun süredir cihaza güncelleme gelmediyse telefonunuz uygun olmayabilir.

Android 10 güncellemesini gördüyseniz güncellemeyi başlatın, kalan işi telefonunuz halledecektir. Mobil verinizi kullanmak istemiyorsanız cihazınızı mutlaka Wi-Fi’ye bağlayın. Telefonunuzun şarjını da yüksek tutun.

İndirme işlemi bittikten sonra Android 10 kurulumu başlayacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra telefonunuz yeniden başlayacak. Cihazınız tekrar açıldıktan sonra Android 10 kullanıma hazır olacak.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir