Kapat
AirPods Temizleme Nasıl Yapılır
Teknoloji 5 0

AirPods Temizleme Nasıl Yapılır?

Uzun süredir AirPods kullanıyor olabilirsiniz, ancak AirPods temizleme işlemini nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

Apple’ın çıkışını yaptığı günden itibaren popüler olan ve insanların her gün kullandıkları bir cihaz haline gelen AirPods’ları temiz tutmak da büyük önem taşıyor. Kulaklıklarınızı ister spor salonunda ister gündelik hayatınızda kullanıyor olun, kirlenmemesi mümkün değil.

Üstelik beyaz bir tasarıma sahip olan kulaklıkları düzenli olarak temizlemediğiniz zaman ortaya çirkin tablolar çıkabiliyor. Kulaklarınızı nasıl temizlemeniz gerektiği konusunda emin olamayabilirsiniz. Suya karşı dayanıklığı olmaması ve fiyatının da bir hayli yüksek olması sizi bu konuda hassas olmaya itiyor olabilir.

AirPods temizleme işlemini kulaklığınıza zarar vermeden nasıl yapabileceğinizi sizlere açıklayacağız.

AirPods Temizleme Nasıl Yapılır

Adım adım AirPods temizleme

Apple, kulaklıkları temizlerken plastik kısmını temizlemek için tüy düşürmeyen, kuru ve yumuşak bir bez kullanılmasını tavsiye ediyor. Temizlik sırasında kulaklığın açık noktalarına ise kesinlikle sıvı girmediğine dikkat etmelisiniz.

Gündelik kirleri özel bir madde veya su olmadan rahatça temizleyebilirsiniz. Kimyasal aşındırıcı maddeler kullanmanız kulaklığın zedelenmesine neden olacaktır. Hoparlör ve mikrofon delikleri için ise pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Pamuklu çubuğun kuru olmasına özen gösterin.

Hoparlör kısmında bir kalıntı oluştuysa, temizlemek için kuru, yumuşak kıllı bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Hoparlör ızgaralarını temizlerken kesinlikle keskin nesneler kullanmayın. Apple, bu konu üzerinde özellikle duruyor.

AirPods şarj kutusu nasıl temizlenir?

Kulaklığın şarj kutusunu mikrofiber bez kullanarak rahatça temizleyebilirsiniz. Kutunun üzerinden kirlerin çoğu herhangi bir madde kullanmadan çıkacaktır. İnatçı bir leke ile karşı karşıya kaldığınızda ise bezinizi %70 izopropil alkol ile nemlendirebilirsiniz. Kutunun altındaki bağlantı noktasına sıvı teması olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir