Kapat
Sesli Tweet Özelliği Nedir
Sosyal Medya 8 0

Sesli Tweet Özelliği Nedir?

Ülkemizde ve dünyada en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter’a sesli tweet özelliği eklendi. Peki, sesli tweet nedir?

Karşımıza çıktığı ilk yıldan beri kendine yeni özellikler katmayı başaran Twitter, bu süreçte karşımıza fotoğraf, video, anket gibi çeşitli içerik türleri paylaşımı yapmamıza imkân tanıdı. Bunların haricinde yorum moderasyonu ve karakter limiti gibi paylaşım konusunda kullanıcı deneyimini geliştiren adımlar atan Twitter, özelliklerine bir yenisini ekledi.

Sesli tweet özelliğini kullanmak oldukça kolay, normal tweet atmaktan bir farkı yok bile denebilir. Sesli tweet görmek için, tweet yazma ekranını açıp fotoğraf ekleme ikonunun yanındaki ses logosuna tıklamanız yeterli oluyor. Sonrasında tek yapmanız gereken ses kaydını paylaşmak.

Twitter, karakterlere getirdiği limitin bir benzerini de sesli tweet’lere uygulamış. Bir ses kaydı en fazla 140 saniye olabiliyor. Kaydınız 140 saniyeyi geçerse kesilmiyor ancak ikinci bir tweet olarak paylaşmanız gerekiyor. Kısaca uzun bir kayıt almanız da mümkün kılınmış.

Şu an için yalnızca bazı iOS kullanıcılarının kullanımına açılan sesli tweet özelliği ilk önce tüm iOS kullanıcılarına gelecek. Android tarafına güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz açıklanmadı. iOS tarafında cihaz çeşitliliği az olduğu için bu tarz güncellemeleri sunması çok daha kolay oluyor. Android işletim sistemini kullanan binlerce farklı model olduğu için uyumluluk ve optimizasyon çalışmaları daha uzun sürüyor.

Yeni rehber ve inceleme paylaşımlarımızı kaçırmamak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir