Kapat
Instagram SFS Nedir
Sosyal Medya 13 0

Instagram SFS Ne Anlama Geliyor?

Instagram SFS, son aylarda popüler olmaya başlayan sosyal medya kısaltmalarından biri olarak zaman zaman karşımıza çıkabiliyor. İşin aslına bakılırsa bu kısaltma yabancı kullanıcılar tarafından uzun süredir kullanılıyordu ancak ülkemizde yeni kullanılmaya başlandı.

Kısaltmanın popülerliğini ana iyi anlatmak için #sfs etiketi altında kaç tane paylaşım yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Instagram’da SFS etiketini kullanılarak yapılan paylaşım sayısına baktığımızda 20 milyondan fazla olduğunu görüyoruz. Bu kadar sık kullanılan etiketin amacı nedir? Instagram SFS etiketi ne için kullanılır? Şimdi bu soruları cevaplayacağız.

#SFS Anlamı Nedir?

SFS, kısaltmasının Türkçe de tam karşılığı yok ancak karşılıklı tanıtım olarak değerlendirebiliriz. Bu kısaltmayı gördüğünüz zaman karşılıklı tanıtım yapıldığını veya tanıtım partneri arandığını anlamalısınız.

İngilizce açılımı “Shoutout for Shoutout” olan kısaltma karşılıklı olarak profillerin paylaşılması anlamında kullanılır. Bu şekilde karşılıklı tanıtım yapmak isteyen kişiler #SFS etiketini kullanırlar.

Instagram SFS Nedir

Instagram SFS Yapma Yöntemleri

Instagram’ın kullanımı ve özellikleri belli bu doğrultuda iki farklı SFS yapma yöntemi bulunuyor.

  • Profilde paylaşım: Karşılıklı reklam yapma anlaşması yaptığınız kişi sizi profilinde sizin hesabınızı paylaşır ve siz de karşılık olarak onun hesabını paylaşırsınız.
  • Hikayelerle SFS yapmak: En çok kullanılan yöntem hikayelerle SFS yapmaktır. Anlaştığınız kullanıcının profilinin ekran görüntüsünü alır ve hesabını etiketleyerek hikayenizde paylaşırsınız. Aynı şekilde karşı tarafta sizin profilinizin ekran görüntüsünü alıp hikayesinde paylaşır. Böylelikle hikâye ile SFS yapmış olursunuz. Instagram SFS yaparken anlaştığınız kişinin paylaşımı erkenden silip silmediğini kontrol etmelisiniz.

Instagram SFS Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçtiğiniz hesabın takipçi sayısı hesabınıza yakın olsun, kendi hesabınızın çok altında takipçisi olan hesaplardan pek geri dönüş alamazsınız.

Gönderi sayısı yüksek olan hesaplarla anlaşın. Bot diye tabir edilen gerçek olmayan takipçisi olan milyonlarca hesap bulunuyor. Bu yüzden karşılıklı reklam yapacağınız hesapların bolca gönderisi olmasına dikkat edin. Fazla gönderisi olan hesapların profillerini zaman içerisinde geliştirmiş olma ihtimalleri daha yüksektir.

Benzer veya alakalı hesaplarla anlaşın. Yemek fotoğrafları paylaştığınız bir hesabınız varsa alakalı sayfalarla iletişim kurun. Sizin alanınızla alakasız hesaplardan geri dönüş alamazsınız. Instagram SFS nedir ve yapılırken dikkat edilmesi gerekenlere değindik. Yeni rehber ve inceleme paylaşımlarımızı kaçırmamak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir