Kapat
Instagram Kaydedilenleri Silme
Sosyal Medya 29 0

Instagram Kaydedilenleri Silme Nasıl Yapılır?

Instagram kaydedilenleri silme hem cihaz hafızanızı hem de arşivinizdeki karışıklığı rahatlatacaktır. Instagram gönderi kaydetme beğendiğiniz görsel ve videoları kayıt altında tutmak için mükemmel bir yöntemdir. Uygulamada gördüğünüz paylaşımları tekrar bulmak zaman zaman oldukça zor olabilir. Kaydetme sayesinde bu sorun çözülüyor.

Özellikle bir gönderiyi keşfet kısmında bulduysanız tekrar karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Bu duruma çözüm olarak kaydetme opsiyonu gelmiştir. Kaydedilenler adı verilen bölümde daha sonradan görebileceğiniz içerikleri toplayabiliyorsunuz.

Beğendiğiniz gönderileri kaydetmek için tek bir tuşa dokunmak yeterli oluyor. Instagram kaydedilenleri silmek istediğinizde de yapmanız gerekenler oldukça basittir.

Instagram Kaydedilenleri Silme

Adım Adım Instagram Kaydedilenleri Silme

Kaydettiğiniz gönderileri ister tek tek isterseniz de toplu şekilde silebiliyorsunuz. Tek tek silme işlemi için gönderiyi seçip kaydedilen butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Toplu silmek için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Profilinize girin.
  • Ayarlar kısmını açmak için üç çizgi ikonuna dokunun.
  • Listeden “Kaydedilenler” bölümüne giriş yapın.
  • Tüm gönderileri burada görebilirsiniz. Silmeyi düşündüğünüz görsellerin bulunduğu klasörü açın.
  • Klasörde sağ alt köşede üç nokta göreceksiniz, buna tıklayın ve seç seçeneğine dokunun.
  • Silmek istediğiniz görselleri seçin.
  • Seçim yaptıktan sonra kaydedilenleri kaldır yazısına dokunun.

Onaylama işlemini yaptıktan sonra seçtiğiniz görseller kaldırılacaktır. Bu paylaşımları geri getirmek isterseniz hepsini tek tek bulmanız gerekecektir. Bu yüzden işlemi yaparken dikkatli olmanızı tavsiyte ederiz.

Kaydedilenler klasörünüzün daha derli toplu durmasını istiyorsanız, içerikleri çeşitli klasörlere ayırıp toplayabilirsiniz. Böylece aradığınız gönderileri daha rahat bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir