Kapat
Google Currents Nedir
Sosyal Medya 45 0

Google Currents Nedir?

Google’ın kendine has sosyal medya sitesi olarak bilinen Google+ birkaç yıl içerisinde kapatılmıştı. Google Currents platformunun ise bu servisin yerini alması bekleniyor.

Yaptığı milyonlarca yatırımı kaybetmek istemeyen Google, yeni bir platform ile karşımıza çıkıyor. Yeni servis şimdilik G Suite yöneticilerinin izni ile beta olarak kullanılabiliyor. Fakat bu durumun ilerleyen dönemde değişmesi bekleniyor. Platformu kullananlar, kurumlar ile çeşitli etkileşim ve tartışmalara girebilecekler.

Facebook’un piyasayı ele geçirme sinyalleri vermeye başladığı 2011 yılında Google+ hizmete açılmıştı. Bu servis Google hizmetlerini kullanmak için zorunlu tutulmuştu. Buna rağmen beklenen başarı elde edilememişti. Platform zamanla terk edildi ve sonunda tamamen kapatıldı.

Google Currents Nedir

Google+ tamamen kapatılmış olsa da kod tabanı halen duruyor. Bu kod tabanını kullanarak Currents’i hayata geçirmeyi planlayan Google, kurumsal kullanıcılara hitap edecek. Platformun kurumsal olması yalnızca G Suite kullanıcıları tarafından erişilebilir olacağı anlamına geliyor.

Drive Gmail gibi uygulamalar ile tam uyumlu çalışacak olan Currents, Facebook Workplace ve Microsoft Yammer gibi servislerle rekabete girecek.

Kurumsal sosyal medya Google Currents

Google, G Suite hesabı bulunan kullanıcılara Google+ üzerinden kurumsal hizmet sunuyordu. Kullanıcılar iş odaklı yardımlaşma, iletişim kurma gibi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyorlardı. Platformun yetersiz kullanıcı sayısına sahip olmasından dolayı aktiflik düşük kaldığı için başarılı olamamıştı.

Net bir karar alarak Google+’ı sonlandıran Google, benzer bir adımı Currents ile atıyor. Google+’ın iOS ve Android uygulamaları artık Google Currents adını taşıyor. 7 Temmuz tarihinde kullanıma açılan servis, kurum içi iletişim için de kullanılabilecek.

Servis üzerinden görsel, doküman ve metin gibi paylaşımlar yapılabiliyor. Üstelik bu paylaşımlara eklenen yorumlar sayesinde aktiflik sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir