Kapat
Reyna Özellikleri ve Yetenekleri
Oyun 93 0

Valorant Karakter Rehberi: Reyna Özellikleri ve Yetenekleri

Riot Games’in fenomen oyunu Valorant’ta bulunan karakterlerin özellik ve yeteneklerini açıkladığımız yazı serimize Reyna karakterinin özellikleri ve yetenekleriyle devam ediyoruz.

Oyunun resmi çıkışını yapmasıyla beraber oyuna eklenen Reyna, Valorant’ın ilk yeni ajanı olarak Valorant tarihindeki yerini aldı. Karşınıza geldiğinde sizleri bıktıracak bir karakter olan Reyna, sömür yeteneği ile saf dışı bıraktığı rakibinden geriye kalanları kullanarak canını tazeliyor. Karakterin ultisi aktif haldeyken bu işlem kendiliğinden gerçekleşiyor.

Reyna karakterini kullanmak için biraz tecrübe sahibi olmanız yerinde olacaktır. Oyuna yeni başlayan kişiler Brimstone karakterine yönelebilirler. Oyuna alıştıktan sonra ilk ajan açma hakkınızı Reyna karakterinde kullanabilirsiniz.

Reyna, sahip olduğu yeteneklerden dolayı öldürmeye ihtiyacı olan bir ajan. E ve Q yetenekleri, saf dışı bıraktığınız rakiplerden topladığınız ruh küreleri olmadan kullanılamıyor. Eğer oyuna yeni başladıysanız veya aktif karakterlerden hoşlanmıyorsanız bu karakter size pek uygun olmayabilir.

Reyna Karakterinin Özellikleri

Reyna Özellikleri ve Yetenekleri

X – İmparatoriçe – Ulti Yeteneği

Reyna’nın ulti yeteneği karakterin şarjör değiştirme ve saldırı hızını artırır. Buna ek olarak silahının sekme oranı da düşer. Ulti yeteneği aktifken rakiplerinizi öldürebilirseniz canınız yenilenir ve yeteneğinizin süresi uzar.

İmparatoriçe yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Reyna sadece öldürmeye devam ettiği taktirde güçlüdür, ulti yeteneğinizi aktif ettiğinizde agresif oynamalısınız. Yeteneği tur başlarından ziyade kilit noktalarda kullanmaya özen gösterin.
 • İmparatoriçe yeteneği aktif olduğu süre boyunca E yeteneğiniz sizi görünmez kılar. Topladığınız ruh kürelerini E yeteneği için harcamaya çalışın. Ultinin getirdiği ekstra özellikler ve görünmezlik birleştiği zaman turu tek başınıza alabilirsiniz.
 • Karşı takımın para biriktirmek için silah almadığı turlarda kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. İmparatoriçe yeteneğini daha kritik turlar için saklayın.
Reyna Özellikleri ve Yetenekleri

E – Azlet – Ücretsiz Yetenek

Saf dışı bıraktığı rakiplerinden topladığı ruh kürelerini aktif ederek saydam hale gelir ve mermilerden etkilenmez. Bu kısa süre zarfında hareket hızı da artar. İmparatoriçe yani ulti yeteneği aktifken Azlet yeteneğini kullanırsanız tamamen görünmez olursunuz.

Azlet yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Reyna’nın Azlet yeteneği aynı zamanda onu savunmasız da bırakabiliyor. Yeteneğin etkisi bittiğinde eski formunuza dönerken silahınızı bir süre sonra elinize alabiliyorsunuz. Bahsi geçen süre kısa olsa da rakibinizin karşısında olduğunuz bir senaryoda bunun sonucu ölüm olabilir. Bu yüzden yeteneğin bitiş süresini iyi takip etmelisiniz.
 • Ulti aktifken görünmez olabildiğiniz söylemiştik. Bu özelliği daha sakin bir şekilde kullanmak isterseniz, görünmez olup karşı tarafın sizi fark edemeyeceği noktalarda bekleyip onları avlayabilirsiniz.
 • Azlet yeteneğini kullandığınızda mermilerden etkilenmediğiniz için 2-3 rakibe karşı rahatlıkla savaşabilirsiniz. Gerektiğinde agresif davranmaktan çekinmeyin.

C – Kem Göz – 200 Kredi

Reyna, rakiplerin uzağı görmesini engelleyen bir göz yollar. Bu göz duvarlardan geçebilir, havada asılı kalabilir ve rakip tarafından yok edilebilir. Kem Göz yeteneğinin menzilinin çok yüksek olmadığını da unutmayın.

Kem Göz yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Karşı taraf göz ile karşılaştığında onu yok edecektir. Bu şekilde rakiplerinizin yerini tespit edebilirsiniz. Dolaylı yoldan da olsa düşman konumunu öğrenebilirsiniz.
 • Kem Göz, kendi takımınızdakileri kör etmediği için çekinmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Kem Göz, kolayca yok edilebiliyor olsa da tur başlarında ele geçirmek istediğiniz koridorları kontrol altına almak için kullanabilirsiniz.
 • Rakibinizle bire bir çatışmaya gireceğiniz zaman duvarların içinden gözü yollayarak rakibi şaşırtabilirsiniz.
Reyna Özellikleri ve Yetenekleri

Q – Sömür – 100 Kredi

Reyna’nın öldürdüğü rakipler arkalarında üç saniye içerisinde yok olan ruh küreleri bırakır. Sömür yeteneği sayesinde bu küreleri kullanabilirsiniz. Ruh küreleri sayesinde canınız tazelenir ve geçici süreli zırh kazanırsınız. Ulti aktiften bu yetenek otomatik olarak çalışır.

Sömür yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Azlet yani E yeteneğiniz ve Sömür yeteneğiniz aynı küreleri kullanır. Hangi yeteneği kullanmanız gerektiğine karar vermek size kalmış. Oyunun gidişatına göre bu seçimi yapmanız gerekecek.
 • Sömür yeteneğini kullanırken ruh küresi ile olan bağınızın kopmamasına dikkat edin. Aksi halde küreleri sonuna kadar kullanamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir