Kapat
Phoenix Karakterinin Özellikleri
Oyun 56 0

Valorant Karakter Rehberi: Phoenix Özellikleri ve Yetenekleri

Riot Games’in fenomen oyunu Valorant’ta bulunan karakterlerin özellik ve yeteneklerini açıkladığımız yazı serimize Phoenix karakterinin özellikleri ve yetenekleriyle başlıyoruz.

Başlangıç karakterleri arasında yer alan Phoenix, oynaması oldukça eğlenceli bir karakter ancak etkili bir kullanım için pratik yapmanız gerekiyor. Düellocu sınıfındaki karakterin yetenekleri oyunun farklı alanlarında efektif olmasını sağlıyor.

Güçleri: Phoenix, rakiplerine ateş yeteneklerini kullanarak agresif bir şekilde baskı kuran bir karakterdir. Kendi oluşturduğu ateş zeminine basmak onu iyileştirirken rakiplerine büyük hasar verir. Özellikle tek başına oynayan oyuncuların tercih edebileceği bir ajandır.

Phoenix Karakterinin Özellikleri

X – Yanardöner – Ulti Yeteneği

Yeteneği kullandığınız yere bir işaret bırakılır ve geri sayım bitine kadar karakterinizle istediğinizi yapabilirsiniz. Bu süre zarfında öldüğünüzde veya geri sayım bittiğinde işaretlenen noktaya tam can ile geri dönersiniz.

Oyundaki en etkili ulti yeteneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Tek başına oynayan oyuncular için aynı tur içerisinde ikinci bir yaşam hakkı kazanabilmek mükemmeldir. Yeteneği kullanırken seçtiğiniz alanlar ve sayaç konusunda dikkatli olun.

Yanardöner yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

  • Ultinizi nerede kullandığınız oldukça önemli, olur olmadık bir yerde kullandığınız zaman rakibiniz nerede kullandığınızı görebilir ve geri ışınlanacağınız yerde sizi öldürebilir.
  • Yanardöner yeteneğini ikinci bir şans olarak görebilirsiniz. Rakip eksiltmek ve haritada hızlıca hareket etmek için kullanabilirsiniz. Yeteneğinizi rakibe karşı avantajlı bir konuma geçebilmek için kullanabilirsiniz. Mücadeleyi kaybetseniz bile sadece ulti yeteneğiniz gitmiş olacak ve tura devam edebileceksiniz.
  • Dereceli mücadelelerde karşı taraf yanardöner yeteneğini kullandığınızı duyduktan sonra kaçabilir. Yeteneğinizi erkenden kullanıp boşa gitmesine neden olmayın.

E – Yakartop – Ücretsiz Yetenek

Phoenix karakterinin imza yeteneğidir ve kullanmak için kredi ödemeniz gerekmez. Phoenix bir alev topu oluşturur ve belirlediğiniz bölgeye atar. Zeminde alevler oluşturur, üzerine basan rakipler hasar alır. Phoenix kendi ateşinin üzerinde durduğunda kendini iyileştirmeye başlar. Aynı tur içerisinde defalarca kullanılabilir.

Yakartop yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

  • Oyunda hemen hemen herkesin yaptığı kuytu köşelere saklanma ve pusma taktiklerini uygulayan rakipleri yerlerinden çıkartmak için kullanabilirsiniz.
  • Rakip saldırısına maruz kalmak istemediğiniz geçit ve koridorları bu yakartop ile bloke edebilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında bir çatışma sonrasında kendinizi iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yere yakartop atarak canınızı yükseltebilirsiniz.

C – Ateşten duvar – 200 Kredi

Karakteriniz ateşten bir duvar oluşturur ve rakibin görüşünü engeller. Duvarın içinden geçmeye çalışan herkes hasar alır. Duvara farenizi oynatarak kavis verebilir ve istediğiniz koridorları bloke edebilirsiniz. Bu yeteneğin kendiniz dışında herkese hasar verdiğiniz unutmayın, takım arkadaşlarınızda bu duvara temas ederse hasar alır. Ateşten duvar yeteneğinin içinde beklerseniz canınız yükselir.

Ateşten duvar yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

  • Hasar aldıktan sonra ateşten duvar yeteneğini kendinizi iyileştirmek için kullanabilirsiniz ancak bunu sadece çok ihtiyacınız olduğunda yapmanızı tavsiye ederiz. Yetenek asıl gücünü rakibe karşı kullanıldığında gösterecektir.
  • Duvarı rakiplerin görüşlerini kapamak için kullanabilirsiniz ancak duvar gelen saldırıları bloke etmeyecektir. Beklemediğiniz anda size karşı bir yetenek kullanılabilir. Duvarın verdiği hasar inanılmaz yüksek olmadığı için rakipleriniz sizi hazırlıksız yakalamak için içinden geçmeyi deneyebilirler.

Q – Falso – 200 Kredi

Ajan Phoenix, ufak bir ateş topu yaratır. Ateş topunu fırlattığınız zaman falsolu bir yolda ilerleyecektir. Topun gideceği yönü farenizin sağ veya sol tuşuna basarak belirleyebilirsiniz. Ateş topu kısa bir süre gittikten sonra patlar ve etki alanındaki herkesi kör eder.

Falso yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

  • Falso yeteneği takım arkadaşlarınıza da etki ettiği için kullanırken takımınızın nerede olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Valorant’ta tüm karakterlerin kör etme yeteneği bulunmadığı için Phoenix’in kıymeti daha da artıyor. Bir koridora veya köşeye girmeden önce falso yeteneğini kullanarak alanı kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir