Kapat
Minecraft-Dungeons
Oyun 25 0

Minecraft Dungeons oyuncuların incelemesinde

86.7% Ortalama Puan

Minecraft Dungeons

Milyonlarca oyuncusu bulunan Minecraft'ın yeni oyunu olan Dungeons'ı sizin için değerlendirdik.

Kullanılabilirlik
%90
Grafik
%80
Akıcılık
%90

Minecraft Dungeons oyunseverlerle buluştu. Dünyanın en popüler oyunlarından birisi Minecraft. Mojang’ı aldıktan sonra bloklu ve eğlenceli estetiği diğer türlere de uygulamaya başlayan Minecraft başarısını taçlandırdı. Minecraft’ın yeni oyunu Dungeons Türk gamerların gözdesi haline gelmeye başladı. Yarından itibaren indirime sunulacak oyunun Minecraftseverlerin yeni gözdesi olması bekleniyor.

Beklentileri yüksek tutan oyun incelemede

Türkiye’de Youtube ile ilgilenen ve canlı yayın platformunda oyunlar oynayan fenomenlerin oynamaya ve incelemeye başladığı bu yeni oyun tek başına oynanabildiği gibi çoklu da oynanabiliyor. Çevrimiçi veya lokal olarak 4 kişinin birlikte oynayabileceği Dungeons’ta zindanlarda yaşamaya alışacaksınız. Tıpkı Minecraft’taki gibi blok tabanlı olan oyunda görüntü kalitesinin arttığı gözlerden kaçmıyor. Zindana giren oyuncuların canavarları öldürerek ganimet kazandığı yeni sürümde gayet başarılı olarak değerlendirildi. Temel olarak ana oyuna benzeyen Dungeons’ta birçok alan ve ekipman oynanırken rahatlık sağlıyor. Ayrıca Minecraft’ın karışıklığına karşı basit bir sürüm olarak
ortaya çıkan uygulama mobil olarakta oynanabilmesi bekleniyor.

Minecraft
Oyunseverlerin yeni gözdesi olacak Dungeons için geri sayım başladı.

Minecraft Dungeons tüm platformlarda yer alacak

Dünyada milyonlarca kişiye hitap eden Minecraft Pubg Lite gibi kota dostu bir oyuna imza attı. Bilgisayar, Nintendo Switch, Play Station, Xbox One ve Xbox Game Pass için  yayınlanan bu yeni macera oyununun cep telefonlarından da oynanacağı günleri oyuncular dört gözle bekliyor.

Oyun içindeki özelliklere gelecek olursak ana oyunla kıyasladığımızda kendi yetenek ağacına sahip karakter sınıflarına sahip olmak yerine, karakterinizin yapabileceği her şey ekipmanlarınıza kalıyor. Silahlar, zırhlar ve aksesuarların hepsi birbirinden değişik özellik ve yeteneklere sahip. Mesela yay ve ok tipi bir savaşçı olmak istiyorsanız, Ranger zırhını giyin ve oklarınızı güçlendiren aksesuarlar kullanın. Yakın muharebe adamı olmak ister misin? Bunun için de zırh ve kılıç var. Tüm bunları iyi analiz ederek oynarsanız rakip tanımazsınız. Oyun içinde yapabileceğiniz özelleştirme ve yükseltmeler ile birlikte hesabınızı üst seviyelere çıkararak tüm oyunculara fark atabilirsiniz. Her seviye kazanımınız da çeşitli yetenekleri açabilir olursunuz. Macera düşünülerek tasarlanan bu oyuna yakın zamanda çapraz oyun seçeneği geleceği de duyuruldu.

Dungeons, Minecraft’taki gibi oynayanlara sürekli keşfedeceği şeyler sunuyor. Ama zorluklara karşı başa çıkmanız gereken araçlar verilmediği için bazen isyan edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir