Kapat
LoL ping düşürme nasıl yapılır
Oyun 16 0

LoL Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

Ping sorunu neredeyse bütün çevrimiçi oyunlarda karşımıza çıkıyor. LoL ping düşürme işlemi yaparak, oyundaki bağlantı kalitenizi yükseltebilirsiniz. Ping sorunu yaşıyorsanız oyunu stabil bir şekilde oynayamazsınız. Bu sorunu yaşayan kişiler genellikle donma ve oyundan atma sıkıntılarını da beraberinde yaşayabilirler.

Ping sorunu neden kaynaklanır?

LoL ping azaltma konusundaki yöntemlere geçmeden önce sorunun neden kaynaklandığını açıklayalım. Ping doğrudan oynadığınız oyunla alakalı değildir. Yani bu sorunu sadece LoL oyununda yaşamazsınız. Bu problem bilgisayarınız ve internet seviş sağlayıcınız ile alakalıdır. Oyun sunucuları bulunduğunuz bölgeye çok uzaksa benzer problemler de yaşayabilirsiniz ancak büyük oyunların en azından Avrupa sunucuları bulunduğu için bu pek mümkün değildir.

Biraz önce belirttiğimiz gibi ping problemi yalnızca LoL’e özel olmadığı için yöntemlerimizi diğer oyunlarda da deneyebilirsiniz. Şimdi ping sorunu çözümü için yapmanız gerekenleri listeleyelim.

LoL ping düşürme nasıl yapılır

LoL Ping Düşürme Yöntemleri

Modem uzaklığı ve kablolu bağlantı

Ping düşürmek için ilk yapmanız gereken modem ile bilgisayarınız arasındaki mesafeyi kısaltmaktır. Ping problemi genellikle Wi-Fi üzerinden kurulan bağlantılarda yaşanmaktadır. İmkânınız varsa kesinlikle kablolu bağlantı kurmanızı öneririz.

Wi-Fi kullananların ping yaşamasının en büyük nedeni bağlantı kalitesinin tutarsızlığı ve çekim gücünün düşük olmasıdır. İnternetiniz iyi çekmediğinde, oyun içerisinde ping değerleriniz aniden yükselebilir. Bu durum oyun içerisindeki mücadeleyi kaybetmeniz anlamına gelmektedir. LoL ping düşürme için modemi yakına almanız ve imkânınız varsa kablolu bağlantıya geçmenizi öneririz.

Modemi kontrol edin

Bilgisayarınızda veya internet sağlayıcınızda bir problem yoksa sorunun kaynağı kullandığınız modem olabilir. Uzun süre açık kalan ve aralıksız çalışan modemlerde sinyal gücünde kayıp gözlemlenebilir. Bu seçeneği ortadan kaldırmak için modeminizi birkaç dakikalığına kapatın ve tekrar açın.

Modemi kapatıp açmak sorununuzu çözemediyse modem arayüzüne bağlanarak güncelleme gelip gelmediği kontrol edin. Modeminizi son sürüme güncellemek LoL ping düşürme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayabilir.

İlginizi çekebilir: Modem arayüzüne nasıl bağlanılır?

LoL ping düşürme: Arka planda çalışan uygulamalar

Bilgisayarınızda oyun oynarken arka planda internet bağlantısı kuran uygulamalar kullanıyorsanız bunlar ping oluşumuna neden olabilir. Arka planda veri kullanan internet sitesi ve farklı uygulamaları kapatarak ping sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle çevrimiçi oyun oynarken indirme işlemi yapıyorsanız, bu oyun performansınıza doğrudan olumsuz etki oluşturacaktır. Ping düşürmek için arka planda internet bağlantısı sağlayan tüm uygulamaları kapatın.

Bu yöntemler çözülmediyse problem oyun tarafında olabilir, bu konuda bilgi almak için Riot Games destek sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Böylelikle bir LoL ping düşürme rehberimizin sonuna geldik. Yeni rehber ve incelemelerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir