Kapat
Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları
Oyun 11 0

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – Android & iPhone

Fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde fotoğraflarınızı çok daha güzel gösterebilir ve çekimlerinizin altındaki cevheri çıkartabilirsiniz.

Galerinizde önceden çekmiş olduğunuz veya yeni çekimlerinizi düzenleyebileceğiniz en iyi uygulamaları sizler için listeledik. Listemizdeki uygulamaların hem Android hem de iOS versiyonları bulunuyor. Listemizdeki uygulamaları uygulama marketinizde yapacağınız basit bir arama ile kolayca bulabilirsiniz.

Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Snapseed

Google tarafından sunulan Snapseed uygulaması geniş bir renk araçları ve pozlama yelpazesi sunuyor. Fotoğraflarınıza ister nostaljik bir hava katın ister modern HDR görünümü kazandırın. Görüntülerinizde ilginç düzenlemeler yapmak için uygulamanın sunduğu efektlerden de faydalanabilirsiniz. Üstelik uygulamanın tüm özelliklerinden para ödemeden yararlanabiliyorsunuz. Snapseed uygulaması tamamen ücretsiz.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları

Lightroom

Bildiğiniz gibi Adobe Lightroom fotoğrafçılık sektöründe vazgeçilmez bir programdır. Mobil versiyonu da bu başarıyı koruyor ancak uygulamanın tüm özelliklerinden faydalanmak için aylık abonelik sistemine dahil olmanız gerekiyor. Lightroom uygulamasını ücretsiz olarak da kullanmak mümkün ancak biraz önce belirttiğimiz gibi tüm özelliklerinden yararlanamıyorsunuz. Bilgisayarınızda da Adobe ürünlerini kullanıyorsanız aylık abonelik seçeneği size göre olabilir. Fotoğraflarınızı düzenlemeye telefonunuzda başlayıp bilgisayarınızda devam edebilirsiniz. Uygulamanın ücretli sürümünde bilgisayar versiyonundaki tüm özelliklerin bulunduğunu da belirtelim.

Adobe Photoshop Express

Adobe tarafından sunulan bir başka mobil fotoğraf düzenleme uygulaması da Photoshop Express. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamada Lightroom’un ücretsiz versiyonunda da bulunan pozlama, renk ve kontrast düzenleme gibi özellikler bulunuyor. Bulut senkronizasyonu ve bazı profesyonel araçlar bu uygulamada bulunmuyor. Basit düzenlemeler ve kolaj yapımı için tercih edilebilir. Uygulama Adobe markasını taşıyor olsa da ücretsiz uygulamalar arasında daha iyi seçenekler olduğunu söylemek pek de zor değil diyor ve listemize devam ediyoruz.

Prisma

Prisma klasik bir fotoğraf düzenleme uygulamasında bulunan özelliklere sahip değil. Basit düzenlemeler ve temel filtreler bu uygulamada yer almıyor. Bunun yerine Prisma, kullanıcılarına ilginç ve eşine pek rastlanmayan filtreler sunuyor. Yaptığınız çekimleri Picasso ve Salvador Dali gibi sanatçıların eserlerine benzer hale getirebiliyorsunuz. Yaratıcı fotoğraf düzenleme konusunda Prisma uygulamasının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Bazaart

Bazaart uygulamasının montaj ve kolaj araçları ile birden fazla element ve katman kullanabiliyorsunuz. Bunlara grafikler, fotoğraflar ve yazılar da dahil. Tıpkı Photoshop da olduğu gibi katmanları kullanarak fotoğraflarınızı düzenleyebiliyor ve ortaya yaratıcı sonuçlar çıkarabiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi ise fotoğraflarınızdaki arka planı otomatik olarak kaldırabiliyor olması. Bu özellik gerçekten iyi bir şekilde çalışıyor. Bazaart’ı kullanarak yapabilecekleriniz konusunda ilham almak için uygulamanın Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu uygulamanın şimdilik yalnızca iOS işletim sisteminde ve ücretli olduğunu da belirtip sıradaki uygulamamıza geçelim.

Photofox

Photofox uygulaması da sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalışıyor ve tıpkı Bazaart gibi fotoğraflardaki arka planı kaldırma konusunda son derece başarılı. Uygulamayı farklı kılan nokta ise fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz mükemmel efektlere sahip olması. Uygulamayı kullanarak yapabilecekleriniz hayal gücünüze kalmış. iPhone ve iPad kullanıcılarının Photofox uygulamasını denemelerini tavsiye ediyoruz.

VSCO

VSCO hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalışıyor ancak uygulamanın ücretsiz versiyonunda yapabilecekleriniz sınırlandırılmış. Uygulamadan tam anlamıyla yararlanmak için yıllık abone olmanız gerekiyor. Uygulama sanatsal renk filtreleri ile ön plana çıkıyor. VSCO, Kodak, Ilford ve Fujifilm gibi klasik film rulolarını güzel bir şekilde taklit edebiliyor. Siyah-beyaz filtreler konusunda da rakiplerine göre oldukça zengin diyebiliriz.

PicsArt

VSCO gibi PicsArt da Android ve iOS desteği sunuyor ve ücretsiz sürümünde özelliklerinin bir kısmını kullanmanıza izin veriyor. Uygulama fotoğraf düzenleme araçları konusunda son derece zengin. Listelediğimiz uygulamalar arasında en zengini bile denebilir. Güzellik düzenlemelerinden tutun sinematik efektlere kadar bir fotoğrafçılık uygulamasında olması gereken tüm özellikleri PicsArt’ta bulabilirsiniz.

2020 yılında kalbur üstü tüm akıllı telefon modelleriyle güzel fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarının da bu durumla beraber gelişmesi kaçınılmazdı ve öyle de oldu. Uygulamalar gerçekten kapsamlı özellikler sunduğunu için bunun da bir fiyat etiketi oluyor. Listemizdeki uygulamaların ilk önce ücretsiz sürümlerini deneyin. Arayüz ve kullanım konusunda size en yakın geleni tercih edip, ihtiyaç duymanız halinde ücretli sürümlerine geçiş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir