Kapat
Cyberpunk 2077 İlk Oynanış Videosu Çıktı
Oyun 9 0

Cyberpunk 2077 Erteleme Sonrası İlk Oynanış Videosu Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda ertelenme haberiyle gündeme gelen Cyberpunk 2077 için ilk fragman yayınlandı.

2020 yılının en çok beklenen oyunları arasında olan yapımın ertelenmesinden sonra ilgi kaybı yaşanmaması adına Night City Live Wire adında bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında oyun ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Etkinliğin ilk dakikalarında oyunun yeni fragmanı ile karşılandık. Şimdi, oyunun ilk oynanış videolarından biri olarak nitelendirebileceğimiz videodan edindiğimiz bilgileri sizlere aktaracağız.

Cyberpunk 2077 İlk Oynanış Videosu Çıktı

Oyunda yeni ekip arkadaşlarımızı veya iletişim kuracağımız karakterleri diyebiliriz ve oyunun geçtiği şehrin farklı bölümlerini bu fragmanda görebildik. Buna ek olarak eski arkadaşımız Jackie de karşımıza çıkıyor. Küçük ekibimize Dexter, Fixer ve Shaun da dahil oluyor. Bu karakterle bizi tanıştıran kişi ise Jackie oluyor.

İlginizi çekebilir: Ray Tracing Destekli Oyunlar

Çöl gibi bir ortamda kurulmuş olan Badlands adındaki şehirde başlayan yolcuğumuz, Night City’e geçiş yapıyor. Fragmanda yer verilen tüm olayların oyunun ilk kısımlarında gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Anlaşılan o ki oyunun başlarında yapımın işleyişi ve dünya hakkında bilgi topluyoruz. Cyberpunk 2077 oldukça hareketli bir başlangıca sahip olacak gibi gözüküyor.

Cyberpunk 2077 Fragman

Cyberpunk 2077, yapımcı firmanın neredeyse tüm oyuncular tarafından beğenilen The Witcher 3: Wild Hunt’ı yaparken sahip olduğundan çok daha fazla çalışan ile hazırlanıyor. Neredeyse 500 kişilik bir kadronun emeği olan oyun REDengine 4 kullanılarak geliştiriliyor. Oyunun geliştirilmesi için Polonya’da yeni bir birim oluşturan CD Projekt, Nvidia, QLOC ve Digital Scapes gibi firmalarla ortak çalışmalar gerçekleştirdi.

Night City’de geçecek olan oyun birinci şahıs bakış açısıyla oynanacak. Oyunda menzilli silah, mekanik beceriler, yakın dövüş gibi çeşitli geliştirme opsiyonlarına sahip olan V karakterini kontrol edeceğiz. Oyunda aldığımız kararlar doğrultusunda oyunun ilerleyişi de şekillenecek.

19 Kasım 2020 tarihinde satışa çıkacak olan Cyberpunk 2077, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X ve bilgisayar platformlarında oynanabilir olacak. Oyunun ön siparişini vermek isteyenlerin ise 249 TL ödemeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir