Kapat
Call of Duty Mobile
Oyun 3 0

Call of Duty: Mobile Nasıl Oynanır?

Yıllar geçtikçe hızla büyüyen mobil oyun pazarına büyük firmalar da dahil oluyor. Call of Duty: Mobile yapımı da bu dev firmaların yapımlarından biri olarak karşımızda!

Shooter tarzı oyunlar son yıllarda büyük bir popülerlik kazandı ve bu dalda rekabet ciddi anlamda kızıştı. Mobil tarafında büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan PUBG Mobile’a çok iyi bir rakip geldi. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında tüm dünyada kullanıma açılan COD: Mobile, battle royale moduna ek olarak farklı modlarıyla da kullanıcıların gönlünü kazandı. Bilinen bir marka olması ve kaliteli oyun sayesinde oyun kısa sürede popüler oldu.

Call of Duty: Mobile Nerden İndirilir?

Oyunu oynamak isteyenlerin aklına gelen ilk soru: COD: Mobile nereden indirilir? oluyor. Geçtiğimiz yıl ülkemizde de kullanılabilir olan oyunu indirmek ise oldukça kolay! iOS işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefon kullanıcıları App Store’a, Android işletim sistemini kullanan tablet ve akıllı telefon sahipleri ise Google Play Store’a girerek oyunu ücret ödemeden yükleyebilirler. Oyun her iki platformda da neredeyse 2 GB alan talep ediyor. Oyunu aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Call of Duty Mobile

Oyun neler sunuyor?

Oyunun çok oyunculu tarafında Hakimiyet, Takım Ölüm Maçı, Cephe Hattı, Ara ve Yok Et gibi modlar bulunuyor. Bunun haricinde yapay zekaya karşı pratik yapma şansınız da var. Bu modlara girdiğinizde Raid, Standoff, Takeoff, Killhouse, Hijacked, Nuketown, Crash, Firing Range ve Crossfire haritalarında mücadele ediyorsunuz. 

COD oyunlarına Black Ops 4 ile beraber gelen battle royale modu da Call of Duty: Mobile da bulunuyor. Hayatta kalma mücadelesini ise Isolated haritasında veriyorsunuz. Battle royale tarafında ister tek, ister ikili, isterseniz de dört kişilik takımlarla mücadele edebilirsiniz. Belirtilen tüm oyun modlarında özel oda oluşturup arkadaşlarınızla oynamanız da mümkün kılınmış.

Shooter oyunlarının kazanç kaynağı olan savaş bileti sistemi bu oyunda da bulunuyor. 800 CP ödeyerek savaş bileti satın alabiliyorsunuz. Oyunda verilen ödüllerin kozmetik olmasına ek olarak bazı ufak avantajları olduğunu da belirtelim. Bu eşyaları para harcamadan da elde edebilirsiniz ancak oyuna biraz vakit ayırmanız gerekecektir. Kısaca, COD: Mobile her mobil oyuncunun denemesi gereken bir yapım diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir