Kapat
Oyun 26 0

Valorant Karakter Rehberi: Brimstone Özellikleri ve Yetenekleri

Riot Games’in fenomen oyunu Valorant’ta bulunan karakterlerin özellik ve yeteneklerini açıkladığımız yazı serimize Brimstone karakterinin özellikleri ve yetenekleriyle devam ediyoruz.

Oyuna yeni başlayan oyuncuların ilk tercih etmesi gereken karakterlerin başında Brimstone geliyor. Yeteneklerinin oldukça kolay kullanıma sahip olması ve yarattığı etkinin de güzel olması sebebiyle Brimstone başlangıç için mükemmel bir karakter.

Güçleri: Karakterimiz yakıcı adındaki özellik sayesinde kısa süreliğine yerleri alevlerle kaplıyor. Bunun dışında dumanlı hava sahası gibi özelliklerle takımına hareket özgürlüğü sunabiliyor. Özel gücü ile de belirli bir alana lazer saldırısı gönderebiliyor. Kolay kullanımı ile öne çıkan ajanı oyuna yeni başlayan kişilere tavsiye ediyoruz.

Brimstone Karakterinin Özellikleri

X – Uydu Saldırısı – Ulti Yeteneği

Brimstone taktiksel haritasını kullanarak belirlediğiniz alana lazer saldırısı düzenler. Saldırıya yakalananlar yüksek hasar alır. Bu saldırıya maruz kalırsanız hasar almama şansınız yoktur.

Uydu saldırısı yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Rakip takım Spike yani bomba kurulumu yaparken veya siz Spike kurarken, ses duyduğunuz alana ultinizi yollayabilirsiniz. Bu hamlenizin sonunda yüksek ihtimalle rakibinizden birkaç ajanı saf dışı bırakmış olacaksınız.
 • Saldırı yapan taraftayken odaklanmanız gereken koridor sayısını azaltmak için kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz bir bölgeye uydu saldırısı düzenledikten sonra hedef koridora rahatlıkla odaklanabilirsiniz.
 • Uydu saldırısı büyük bir alana etki eder. Rakiplerinizin birbirlerine yakın olduğuna dair bir bilgi alırsanız, yeteneğinizi hemen kullanın.
 • Uydu saldırısı dokunduğu tüm ajanlara hasar verdiği için takım arkadaşlarınıza hasar vermeme konusunda dikkatli olmalısınız.

E – Dumanlı Hava Sahası – Ücretsiz Yetenek

Brimstone kolunda taşıdığı taktiksel haritayı açar ve belirlediğiniz üç noktaya sis bombası gönderir. Bu işlemi karakteriniz hareket ederken de yapabilirsiniz. Üstelik sis bombalarının düşeceği zamanı tur başlamadan önce belirleyebilirsiniz.

Dumanlı hava sahası yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Dumanlı hava sahası yeteneği tur içerisinde tekrar kullanılamaz. Bu yüzden yeteneğinizi anlamsız şekilde kullanmamaya dikkat edin.
 • Hatalı kullanım sonucunda kendi görüş açınızı kapatabilirsiniz. Rakibe zorluk çıkarmak yerine kendi işinizi zorlaştırmayın.
 • FPS oyunlarında sis bombaları her zaman çok önemli olmuştur. Rakibin görüşünü kısıtladığı ve size plan yapma şansı verdiği için çok değerlidir. Valorant’ta her karakterde sis oluşturma yeteneği olmadığı için bu yetenek Brimstone karakterini bir adım öne çıkarır.
 • Dumanlı hava sahası gönderdikten sonra o bölge artık güvenli diye düşünmeyin. Rakibiniz sizin sisten çıkmanızı bekliyor olabilir.
Brimstone Karakterinin Özellikleri

C – Kuvvet İşareti – 100 Kredi

Brimstone yere bir işaret koyar ve bu işaretin etki alanında olan takım arkadaşlarının ve Brimstone’un atış hızı artar. Belirli bir süre için geçerli olan bu özellik karşılıklı takım çatışmalarında büyük fark yaratabilir.

Kuvvet işareti yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Rakibin sıkıştırdığı ve zor durumda kalan bir takım arkadaşınıza kuvvet işareti göndererek yardımcı olabilirsiniz.
 • Spike kurduğunuz alanı savunurken rakiplerin geldiği tarafa doğru kuvvet işareti koyup, takımınızın düşmanları savuşturmasını kolaylaştırabilirsiniz.
 • Kuvvet işareti içinde bulunduğunuz duruma göre savunma veya hücum yeteneği olarak değerlendirilebilir.
Brimstone Karakterinin Özellikleri

Q – Yakıcı – 300 Kredi

Brimstone bomba fırlatıcısını kullanır ve bombanın düştüğü alan alev alır. Alevli bölgeye giren düşmanlar hasar alır. Bu yetenek Phoenix’in yakartop yeteneğine benzer, tıpkı onun gibi duvarlardan sekebilir.

Yakıcı yeteneğini nasıl kullanmalısınız?

 • Tercih ettiğiniz bir yolu rakibin gelişine kapatmak için kullanabilirsiniz. Yakıcı sayesinde bombayı fırlattığınız bölgeyi kontrol altına alabilirsiniz.
 • Yakıcı yeteneğini kullanırken dikkatli olmalısınız çünkü bu alana giren herkes hasar alıyor. Düşmanı ortadan kaldırmaya çalışırken takım arkadaşlarınıza hasar vermek istemezsiniz.
 • Köşelere pusu kurmuş düşmanları yerlerinden çıkarmak için son derece etkilidir. Kontrol etmek istediğiniz köşeleri riske girmeden yoklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir