Kapat
WhatsApp Karanlık mod nasıl aktif edilir?
Mobil 25 0

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

WhatsApp karanlık mod aktif etme konusunda gerekli tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Karanlık mod, milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamaya yeni ve kullanışlı bir görünüm kazandırıyor. Karanlık mod sayesinde klasik açık gri ve yeşil tonlarından daha koyu renklere geçiş yapabiliyorsunuz.

İsterseniz uygulamayı klasik haline gelmiş yeşil ve açık gri tonları ile de kullanmaya devam edebilirsiniz. Karanlık modu istediğiniz zaman aktif edebileceğinizi de unutmayın. Yalnızca akşam ve gece saatlerinde koyu tonları kullanmak istiyorsanız uygulama deneyiminizi kişiselleştirme imkânınız da bulunuyor.

Karanlık mod kullananların bu tercihi yapmalarının altında genellikle iki neden yatıyor. Bunlardan ilki çoğu insan gibi gözlerinin koyu arka plan sayesinde daha az yorulması, ikincisi ise siyah arka planın diğer renklere göre daha az batarya tüketiyor olmasıdır. Batarya konusunun daha çok AMOLED ekrana sahip cihazlarda etkili olduğunu belirtelim.

Android akıllı telefonlarda karanlık mod açma

Uygulamanın karanlık modu Android tabanlı akıllı telefonlarda kullanılabiliyor ve aktif etmesi oldukça kolay.

 1. Uygulama menüsünü açın
 2. ‘Ayarlar’ butonuna tıklayın
 3. ‘Sohbetler’ butonuna tıklayın
 4. ‘Tema’ butonuna tıklayın
 5. ‘Koyu’ seçeneğini işaretleyin
 6. ‘Tamam’ butonuna tıklayın

Cihazınızı genel olarak karanlık mod ile kullanıyorsanız WhatsApp otomatik olarak kendisini karanlık moda alacak ve görüntü düzenini koruyacaktır.

iPhone WhatsApp karanlık mod açma

Telefonunuza gelen son güncellemeyi yaptıktan sonra iOS işletimini kullanan akıllı telefonunuzda karanlık mod kullanmaya başlayabilirsiniz. iPhone tarafında da aynı adımları uygulayarak karanlık modu aktif edebiliyorsunuz.

 1. Uygulama menüsünü açın
 2. ‘Ayarlar’ butonuna tıklayın
 3. ‘Sohbetler’ butonuna tıklayın
 4. ‘Tema’ butonuna tıklayın
 5. ‘Koyu’ seçeneğini işaretleyin
 6. ‘Tamam’ butonuna tıklayın

Bilgisayar uygulamasında karanlık mod var mı?

WhatsApp yakın bir zamanda bilgisayar versiyonunda da karanlık mod seçeneği sunacak. Mahesh B Wijerathna adındaki geliştirici tarafından paylaşılan bilgiye göre Facebook bu konu üzerinde çalışıyor. Şimdilik bilgisayar versiyonunda karanlık mod bulunmadığını söyleyebiliriz.

Resmi karanlık mod desteği bilgisayara gelmemiş olsa da Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda Stylus eklentisini kullanarak WhatsApp Web görünümünü kişiselleştirebilirsiniz.

İlerleyen dönemlerde gelecek olan WhatsApp güncelleme ve yenilikleri için sitemizin sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir