Kapat
Türk Telekom mesaj engelleme
Mobil 893 0

Türk Telekom Mesajları Nasıl Engellenir?

Türk Telekom mesaj engelleme işlemi ile operatörünüzden gelen rahatsız edici mesajları durdurabilirsiniz. Vodafone ve Turkcell kullanan kişiler bunu daha rahat bir şekilde yapabiliyor ancak Türk Telekom için aynı durum söz konusu değil.

Diğer operatörler kadar kolay olmasa da Türk Telekom mesaj engelleme konusunda da yapılabilecek şeyler bulunuyor. Akıllı telefonunuz üzerinden engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik anlatacaklarımızı diğer operatör kullanıcıları da uygulayabilirler.

iPhone Mesaj Engellemesi Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak “Mesajlar” uygulamasına girin
  • Rehberinizde kayıtlı olan bir kişiden gelen mesajlarda kişinin adı yazacaktır, rehberinizde ekli değilse yalnızca numara gözükecektir.
  • Numara veya kişiye dokunun “Bilgi” kısmına tıklayın, karşınıza çıkan sayfada da kişi adına tıklayın
  • Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve “Bu Arayanı Engelle” seçeneğine dokunun.

iPhone ikinci yöntem

Mesajları bilmediğiniz numaralardan alıyorsanız, iOS işletim sisteminin sunduğu bilinmeyen numaraları filtreleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Her numarada işe yaramasa da kullanışlı bir özellik.

Ayarlar> Mesajlar yolunu izledikten sonra “Bilinmeyenleri Filtrele” seçeneğini aktif edin, bu işlemi yaptıktan sonra bilmediğiniz numaralardan gelen mesajlar farklı bir sayfada depolanacaktır.

Android Telefonlarda Türk Telekom Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak “Mesajlar” uygulamasına girin
  • Engellemek istediğiniz numaradan gelen mesaja basılı tutun.
  • Karşınıza seçenekler çıkacaktır. Mesaj silme, arşiv vb. seçenekler olacak.
  • Seçeneklerin yanında engelleme işareti görebilirsiniz. Bu sembole dokunarak engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Android ikinci yöntem

Engellemek istediğiniz mesaja tıklayın ve mesajı açın. Sağ üst köşede bulunan sembole tıklayıp, mesaj ayarlarına girin. Ayrıntılar seçeneğine giriş yaptıktan sonra “Engelle ve Spam olarak bildir” yazısına dokunun.

iOS ve Android telefonlarda kullanılabilecek mesaj engelleme özellikler bunlar, farklı operatör kullanıcıları da bu yöntemlerden faydalanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir