Kapat
İstenmeyen Uygulamaları Silmek için 4 Yöntem
Mobil 15 0

İstenmeyen Uygulamaları Silmek için 4 Yöntem – Android

Android akıllı telefonunuzdaki istenmeyen uygulamaları silmek cihazınızı hızlandıracağı gibi depolama alını da açacaktır. İşe yaramayan ve rastgele yüklenmiş uygulamaları temizlemek için sizlere dört farklı yöntem hazırladık.

Tek sefer kullanmak için indirdiğiniz uygulamaların sayısı düzenli kullandığınız uygulamaları geçtiyse pek de düzenli bir akıllı telefon kullanıcısı sayılmazsınız. Neyse ki temizliğinizi kolaylaştıracak bir rehber hazırladık.

Bu uygulamalar gereksiz kalabalık yapmalarına ek olarak cihazınızın depolama alanını da işgal ediyorlar. İndirdikten sonra pek kullanmadığınız uygulamaları belirli aralıklarla temizlemek cihazınızın performansını uzun vadede artıracaktır.

Android telefon veya tabletlerde uygulamaları silmek oldukça kolaydır. Silme işleminin tamamlanması için saniyeler yeterli olur. İşte istenmeyen uygulamaları silmek için sizlere hazırladığımız 4 yöntem!

İstenmeyen uygulamaları silmek çok kolay

Bu yöntem her Android telefonda çalışıyor

Android tablet veya telefondan uygulama silmek için yıllardır kullanılan yöntem; basılı tut, uygulama bilgisine tıkla ve kaldıra dokun. Bu klasik yöntem tüm Android cihazlarda çalışır ve seçtiğiniz uygulama saniyeler içerisinde silinir.

Alternatif uygulama silme yöntemleri

Android telefonlarda aynı hedefe farklı yöntemler kullanarak ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Ayarlar> Uygulamalar yolunu izlediğinizde karşınıza yüklü olan uygulamalarınız listesi çıkar.

Bu listede silmek istediğiniz uygulamaya tıkladığınızda klasik yöntem ile silme işlemi yaparken karşınıza çıkan sayfa burada da açılır. Kaldır butonuna dokunarak seçtiğiniz uygulamayı silebilirsiniz. Ana sayfanızda bulunmayan ve varlığını bile unuttuğunuz uygulamaları tespit etmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Uygulamaları kaldırmanın başka bir yolu da Play Store’u kullanmaktır. Play Store’daki uygulama listenizdeki uygulamaları kaldır butonuna dokunarak silebiliyorsunuz.

Bazı telefon üreticileri özel arayüzleri sayesinde silme işlemini daha kolay hale getirebiliyor.

OnePlus ve Samsung telefonlarda uygulama bilgisi sayfasını açmadan kaldır kısayolunu kullanabiliyorsunuz. Önemsiz gibi gözükse de onlarca uygulama silmeye kalkıştığınızda bu ekstra adımın ortadan kalkmış olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Mobil cihazlarınız ile ilgili daha fazla tavsiye ve rehber içerikler için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir