Kapat
iPad'e PlayStation kumandası bağlama
Mobil 13 0

iPhone ve iPad’e PlayStation Kumandası Bağlama

iPhone ve iPad’e PlayStation kumandası bağlama işlemi iOS 13 ile birlikte gerçekleştirilebilir hale geldi. PlayStation kumandasına ek olarak Xbox kontrolcüsü de iOS 13 güncellemesini alan cihazlarda kullanılabiliyor.

Apple DualShock 4 ve Xbox One kontrolcülerine sonunda destek vermeye başladı. Yıllardır kullanıcıların talep ettiği bir özellik olan oyun konsolu kumandalarını iOS işletim sisteminde kullanmak, iOS 13 ile mümkün oluyor. Apple’ın bu adımı atmasındaki en önemli etkenlerden biri kendi oyun servislerini sunmaya başlamaları oldu. Bildiğiniz gibi App Store üzerinden artık Apple Arcade abonesi olabiliyorsunuz. Aylık ödeme mantığı ile çalışan sistem üzerindeki tüm oyunlara erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu oyunların büyük bir kısmı oyun kumandaları ile oynanabiliyor. Apple’ın PS4 ve Xbox kumandalarına destek vermesinin en büyük nedenlerinden birisinin bu olduğunu düşünüyoruz. Özellikle iPad’e PlayStation kumandası bağlama imkanı sunulduğu için tabletinizi bir oyun merkezi haline getirebiliyorsunuz.

iPad'e PlayStation kumandası bağlama

iOS 13 PlayStation ve XBOX kontrolcü desteği

iPad’inize bağlamak için cihazınızın Bluetooth ekranını açmalısınız. Sonrasında DualShock 4’ün Share tuşu ve PlayStation tuşuna iki üç saniye basılı tutun. Kontrolcünün ışıkları yanıp sönmeye başladığı andan itibaren Bluetooth bağlantısı kurabilirsiniz.

Bluetooth özelliği bulunan bir XBOX kontrolcüsünü bağlan için üst kısmındaki kablosuz bağlantı tuşuna dokunun. iOS 13 işletim sistemini kullanan cihazınızın Bluetooth sayfasına gelin. Kumandanın adına tıklayarak bağlantıyı kurun. Bağladığınız kontrolcüleri MFi desteği bulunan tüm oyunlarda kullanabiliyorsunuz.

Tablet veya telefonunuza birden fazla kontrolcü de bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede eşli oyunları çok daha keyifli bir hale getirme imkanınız bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir