Kapat
iPhone Bilmediğiniz Özellikler
Mobil 48 0

iPhone Bilmediğiniz Özellikler

iPhone bilmediğiniz özellikler sayesinde telefonunuzun kullanımını çok daha kolay ve etkili hale getirebilirsiniz. Gündelik hayatımızda büyük yer alan akıllı telefonların tüm detaylarına hâkim olmanın bir zararı olmayacaktır.

iPhone ile kullanabileceğiniz ancak muhtemelen haberdar olmadığınız özellikleri sizlerle paylaşıyoruz. Vereceğimiz ipuçları ile iPhone kullanımınızı daha keyifli hale getirebileceğinizi düşünüyoruz.

Bilmediğiniz iPhone Özellikleri

Arama bölümüne sözlük dahil etme

Telefonunuzda bir sözlük uygulamasına gerek duymadan merak ettiğiniz kelimelerin tanımlarına bakabilirsiniz. Ayarlar> Genel> Sözlük yolunu izleyerek eklemek istediğiniz sözlüğü seçebilirsiniz. Ana ekrandayken aşağı kaydırma yaptıktan sonra öğrenmek istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz.

iMessage hızlı yanıtlama

Mesajlar listenizdeki bir sohbete basılı tutarak önceden hazırlanmış cevaplardan birini kullanabilirsiniz.

Çift dokunma ile nokta koyma

Notlar, mesajlar ve mail gibi uygulamalarda boşluk butonuna iki defa dokunarak nokta koyabilirsiniz. Bu sayede yazı yazmak daha kolay bir hale gelecektir.

iPhone Bilmediğiniz Özellikler

Hızlıca kamerayı açma

iPhone kamerasını hızlıca açmak için kilit ekranını sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Böylece kilidi açıp Kamera uygulamasına giriş yapmakla uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Mesaj filtreleme

Mesajlar uygulamasında bilmediğiniz numaralardan gelen mesajları filtreleyebiliyorsunuz. SMS ile gönderilen spam mesajların önüne geçmek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

iPhone bilmediğiniz özellikler hayatınızı kolaylaştırıyor

Park ettiğiniz yeri haritada işaretleme

Telefonunuzu aracınızda müzik dinlemek için Bluetooth üzerinden eşleştiriyor veya CarPlay kullanıyorsanız Harita uygulaması bu bağlantı kesildiğinde aracınızın yerini belirten işaretleme yapar. Bu özelliği aktif olarak kullanmak için bazı ayarların yapılması gerekmektedir.

  • Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri yolunu izleyip Önemli Konumları aktif edin.
  • Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri> Sistem Servisleri> Önemli Konumlar yolunu izleyin ve Park Edilen Konumu Göster seçeneğini aktif edin.

İnternet sitelerini PDF belgeye çevirin

Bir belge, e-posta veya internet sitesini PDF dosyasına çevirebilirsiniz. PDF belge haline getirmek istediğiniz sayfanın ekran görüntüsünü alın. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra küçük resme sonrasında “Tam Sayfa” butonuna dokunun. Ekran görüntünüzde sadece sayfanın bir kısmı gözüküyorsa “Tam Sayfa” butonuna dokunduğunuzda, tüm içerik PDF’ye çevrilecektir.

Fotoğraf içeriğine göre arama yapma

Fotoğraflar uygulamasında aramak istediğiniz yer ve nesnelerin adını yazarak, bulmak istediğiniz fotoğraflara çok daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir