Kapat
iOS 14 Beta Nasıl Yüklenir
Mobil 12 0

iOS 14 Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 14 beta sürümü kullanıma açıldı ancak bundan herkes yararlanamıyor. Yükleme işlemlerini gerekli şartları sağlayan kullanıcılar için açıklıyoruz.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi güncellemesini şimdiden kullanmaya başlamak için Apple geliştirici üyeliğiniz olması gerekiyor. Apple geliştiricisi olmayanlar için güncellemeyi henüz kullanması mümkün değil.

iOS 14 beta sürümünü indirmek için yeni bir geliştirici hesabı oluşturabilir veya mevcut geliştirici hesabınızı kullanabilirsiniz. Güncellemenin herkese açık sürümü iPhone 12 ile birlikte Eylül ayında kullanıma açılacak. Beta sürümüyle ilgilenmek istemeyenler bu tarihi bekleyebilirler.

Güncellemenin her cihazda çalışmadığını da belirtelim. iPhone 6s’ten daha eski modellerde yeni güncelleme çalışmayacak. iOS 13 kullanabilen tüm cihazlarda iOS 14 de çalışacak.

Adım adım iOS 14 Beta Kurulumu

1- Apple Geliştirici Hesabı Oluşturun

Beta sürümünü kullanmak için Apple Geliştirici Programı’na dahil olmanız gerekiyor. Bireysel geliştirici kaydı oluşturmak için kayıt sayfasına giriş yapın ve belirtilen talimatlara göre ilerleyin. Üyelik sırasında bazı belgeler ve Apple kimliğine ihtiyaç duyacaksınız. Üyelik ücreti ise 99 dolar belirlenmiş. Bu ücreti yıllık olarak ödemeniz gerekiyor.

2- Telefonunuz Yedekleyin

Herhangi bir beta sürümünü denerken cihazınızın mutlaka yedeğini alın. Beta sürümlerinde kararsız durumlar meydana gelebilir ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Yedek sahibi olduğunuzda hemen geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.

3- iOS 14 beta güncellemesini indirin

Yeni güncellemeyi denemek için uyumlu bir modele sahip olmanız gerekiyor. Güncellemeyi uyumlu cihazınıza indirmek için buraya tıklayın ve belirtilen talimatlara göre indirme işlemini tamamlayın.

4- Güncellemeyi yükleyin

Güncellemeyi indirdikten sonra elle kurulum gerçekleştirmelisiniz. Ayarlar – Genel – Profil yolunu izleyin ve indirilen profili seçin.

5- Son

Güncellemeyi yükleme işlemini tamamladıktan sonra ayarlar menüsünden genel kısmına geçin ve yazılım güncelleme seçeneğine dokunun. Karşınıza indirme seçeneği çıkacaktır. Telefonunuzu şarja takın ve 5 GB boyutundaki dosyanın inmesini bekleyin.

Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın ve iOS 14 betayı kullanmaya başlayın. Belirttiğimiz adımları iPadOS 14 güncellemesi için uyumlu bir iPad ile uygulayabilirsiniz.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir