Kapat
Instagram Hikaye İndirme Yöntemi
Mobil 5 0

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram hikaye indirme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri bu rehberimizde açıklıyoruz.

Uygulamada vakit geçirirken hoşunuza giden ve kaydetmek istediğiniz bir hikaye mutlaka olmuştur. Instagram bu konuda doğrudan bir çözüm sunmadığı için sizlere bu rehberi hazırlama ihtiyacı hissettik. Snapchat’in kopyası olarak uygulamaya dahil edilen Instagram Hikayeleri, başarılı bir gelişme olarak uygulamanın tarihindeki yerini aldı. Günümüzde 500 milyonu aşkın kişinin kullandığı hikayeler özelliği sayesinde takipçileriniz ile kalıcı olmayan gönderiler paylaşabiliyorsunuz.

Hikayelerinizi ister sizi takip eden herkes ile isterseniz de yakın arkadaşlar grubuna dahil ettiğiniz birkaç kişiyle paylaşabilirsiniz. Instagram, Facebook çatısı altında olan bir uygulama olduğu için Instagram hikayelerinizi direkt olarak Facebook hikayesi olarak da paylaşabiliyorsunuz.

Instagram Hikaye İndirme Android

Instagram hikaye indirme işlemi

Hikaye olarak paylaşılan görsel veya videolar yayıncı tarafından daha kısa sürede kaldırılmadığı taktirde 24 saat sonra silinir. Paylaştığınız hikayelere arşivinizden erişebilir ve profilinizde öne çıkan olarak sergileyebilirsiniz.

Hikayelerde yer alan görselleri kayıt etmek için tek yapmanız gereken şey ekran görüntüsü almak olacaktır. Aldığınız ekran görüntüsünü dilediğiniz gibi düzenleyip saklayabilirsiniz.

Instagram hikayelerinde paylaşılan videoları indirmek istiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olmamız gerekecek. Açıklayacağımız yöntemin Android cihazlar için geçerli olduğunu da belirtelim.

Android telefonlarda hikaye indirme

İlk olarak Google Play uygulama mağazasına giriş yapın ve Story Saver adındaki uygulamayı cihazınıza indirin. Uygulamaya giriş yaparken Instagram hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor, bu konuda uygulamaya güvenip güvenmemek sizin inisiyatifinizdedir.

Uygulama giriş yaptığınız zaman ana sayfa, takipçileriniz tarafından gönderilmiş tüm hikayeleri gösterecektir. Arama bölümünü kullanarak farklı profillerin paylaştığı hikayeleri de bulabilirsiniz. Dilediğiniz görsel veya videoyu seçtikten sonra save yazısına dokunmanız yeterli olacaktır.

Kaydettiğiniz video ve fotoğraflar telefonunuzdaki StorySaver klasöründe bulunabilir olacaktır. Böylelikle Instagram hikaye indirme rehberimizin sonuna geldik, Android telefonlarınıza belirtilen adımları takip ederek dilediğiniz Instagram hikayesini indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir