Kapat
Fastboot Mode Nedir
Mobil 36 0

Fastboot Mode Nedir?

Android akıllı telefonların yazılımları farklı dahili modlarla geliyor. Fastboot Mode da bunlardan biridir. Açık kaynak kodlu bir sisteme sahip olan Android’in en çok kullanılan modlarından birisi de fastboot modudur.

Android işletim sistemi ile alakalı konuların bulunduğu forum sitelerinde fastboot modunu sık sık görebilirsiniz. Bu mod ne işe yarar? Neden kullanılır?

Fastboot mode ne anlama geliyor?

Bilgisayar ile USB bağlantısı kurarak, DOS komut sistemine benzer bir şekilde Android sistemi üzerinde değişiklikler yapmanıza izin veren protokole fastboot mod adı verilir. Sistem dosyalarınızda hata olup olmadığının kontrolü ve bu sorunların çözümü için de kullanılır. Akıllı telefon ve tabletlerde görülebilecek olan yazılımsal hataların çözümünde bu mod kullanılır.

Fastboot Mode Nedir

Fastboot nasıl aktif edilir?

İlgili modu aktif etmek için bazı düzenlemeler yapmak zorundasınız. Yapmanız gereken işlemler kullandığınız cihazın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak bazı markaların fastboot özelliğini aktif etmek için ne yapmanız gerektiğini listeleyelim.

Samsung akıllı telefonlar

  • Telefonunuzu kapatın.
  • Menü, ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basın.

Huawei akıllı telefonlar

  • Telefonu kapatın.
  • Ses kısma ve yükseltme tuşlarına aynı anda basın.
  • Huawei’nin bazı modellerinde ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basmanız gerekebilir.

Fastboot modunu aktif etmek için yapmanız gereken işlemler bu kadar. Kullandığınız cihaza göre yapılması gerekenler değişim gösterebilir, bu yüzden internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak doğru kombinasyonu öğrenmeniz gerekebilir.

Yeni inceleme ve rehber içeriklerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimiz üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. En çok merak edilen ve sorulan konular hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir