Kapat
Android 11 Beta Nasıl Kurulur
Mobil 16 0

Android 11 Beta Nasıl Kurulur?

Android 11 beta sürümü bazı cihazlar için kullanılabilir duruma geldi. Google tarafından desteklenen cihazlardan birine sahipseniz yeni Android sürümünü şimdiden denemeye başlayabilirsiniz.

Google yeni işletim sistemi güncellemesinin ilk versiyonunu yayınladı, böylece kullanıcılar da beta sürecine dahil olabiliyorlar. Güncellemenin yıl sonuna kadar daha fazla cihaza ulaşması bekleniyor.

Şimdilik, belirli bir kitle bu güncellemeyi deneme fırsatına sahip olacak. Google Pixel’in en yeni modelleri veya OnePlus 8 serisinin yeni modellerinden birine sahipseniz Android 11 beta sürümünü telefonunuza kurup denemeye başlayabilirsiniz. İşletim sistemi henüz beta aşamasında olduğu için kurulum yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Beta sürecindeki yazılımlarda sorun çıkma olasılığı oldukça yüksektir.

Android 11 test edebileceğiniz cihazlar

OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, Pixel 4XL, Pixel 4, Pixel 3a XL, Pixel 3a, Pixel 3 XL, Pixel 3, Pixel 2 XL, Pixel 2 modellerinden birini kullanıyorsanız güncellemeyi şimdiden deneyebilirsiniz. Bu güncelleme diğer cihazlara resmi olarak önümüzdeki yıl içerisinde dağıtılmaya başlanacak. Oppo ve Xiaomi kendi cihazlarının da beta sürecine yakın bir tarihte dahil olacağına dair açıklamalar yaptı.

Sınırlı sayıda kullanıcıya açılan sürümün beta sürecinde olduğunu tekrar hatırlatalım. Güncellemeyi yaptıktan sonra sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır. Yine de merak eden kullanıcılar, listelediğimiz cihazlardan birini kullanarak Android 11 deneyimini erkenden yaşamaya başlayabilirler.

Android 11 Beta kurulum

  1. Buraya tıklayarak Android Beta Programına katılın
  2. Uyumlu telefonunuzu kaydedin
  3. Android 11 indirme yönergelerini takip edin
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi tüm bunları yapmanız için en önemli şart uyumlu bir telefona sahip olmanız. Bunun dışında kalan adımları tamamlaması oldukça kolay olacaktır. Güncellemeyi yaptıktan sonra Android 10’a dönmek istediğinizde cihazı formatlamanız gerekecektir. Bu yüzden yedeklemenizi yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir