Kapat
Windows ses sorunu
İşletim Sistemleri 36 0

Windows ses sorunu çözümü KB4556799 güncelleme

95% Ortalama Puan

Denemeler olumlu

Windows 10'a geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme sonrası meydana gelen problemlerin çözümlerini sizler için derledik. Yaptığımız denemeler sonucu çözüm çalışmalarının başarılı olduğunu gözlemledik.

Çözüm oranı
%95

Microsoft amiral gemisi Windows 10 için geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği güncelleme paketi sonrası kullanıcılar ses ve veri kaybı sorunları yaşadıklarını dile getirdi. Windows ses sorunu çözümü konumuzda. İşletim sistemini sürekli olarak güncel tutmaya çalışanlar otomatik güncellemeleri açık tutarken kimileri de elle güncelleme gerçekleştiriyor. Microsoft’un birkaç gün önce Windows 10 için yayınladığı KB4556799 güncellemesini kuran 1903 ve 1909 sürüm kullanıcıları ise adeta şok oldu. Kimi bilgisayarlarda veri kaybı yaşanırken kimilerinde de ses sürücüsü sorunları ortaya çıktı. İşletim sistemi sahipleri bu sorunlara çözüm bulmak için arama motorlarında çeşitli aramalar yaptıkça çözüme ulaşmayı amaçlıyor.

Ses ve veri kaybı sorununa çözüm burada

Kullanıcı güvenliğini ön planda tutmak amacıyla sürekli olarak güncellemeler yapan Microsoft’un son güncellemesi olan KB4556799 maalesef güvenlik ve deneyimde olumsuz yorumlanabilecek sonuçlara neden oldu. Eklenen yeni özelliklerin yanında ortaya çıkan sorunlar işletim sisteminde arızalara sebebiyet verdi. Bunun çözümü için gerekli güncellemenin en kısa zamanda Microsoft tarafından yayınlanması beklenirken derlediğimiz çözümlere de göz atmalısınız.

Windows ses sorunu çözümü

Başta Microsoft forumları olmak üzere birçok sosyal medya platformunda işletim sisteminde meydana gelen sorunları dile getirmeye başladı. Ses sorunlarının driver (sürücü) ayarlarından otomatik kaldırılmasına kadar gittiği bile iddia edildi. Windows ses sorunu çözümü normal bilgisayar kullanıcısı olan herkesin yapabileceği kadar kolay. İki önemli sorundan birisi olan ses sorununun giderilmesi için yapılması gereken ses geliştiricilerinin devre dışı bırakılması ardından sürücülerin tekrar yüklenmesi. Ses geliştiricileri kapatıldıktan sonra Bu Bilgisayar sağ tık Yönet / Aygıt Yöneticisi ‘ne geliyoruz. Sağ kısımda bilgisayar isminin üstüne veya herhangi bileşene tıklayarak orta üstten Donanım Değişikliklerini Tara butonuna basıyoruz. Burada ses sürücünüzü otomatik olarak bulması ve kurması lazım. Bu işlem başarılı olmazsa bilgisayarınızın ses sürücüsünü indirip kurmanız yeterli olacaktır.

KB4556799 Ses sorunu
KB4556799 Ses sorunu – Aygıt Yöneticisinde yapılması gerekenler

Windows ses sorunu ve Veri Kaybından korkmayın

Veri kaybı sorununa gelince bu sorunun kalıcı olmadığını söyleyerek öncelikle içinizi rahatlatmak isteriz. Bu sorunun kaynağına gelince, Microsoft güncellemeler sırasında geçici bir kullanıcı hesabı ekleyerek işlemleri tamamlıyor. Bu güncellemede de bundan kaynaklı bir problem olduğu düşünülmekte. R10 telegram hesabında yayınlanan paylaşımda bu sorunun bilgisayarların 7-8 kez yeniden başlatıldığında eski haline döndüğü belirtildi.

Tüm bu sorunlar canınızı çok sıkıyorsa sistem geri yükleme yapabilir ve yeni bir güncelleme gelmesini bekleyebilirsiniz. Bilgisayarınız yavaş ise Windows Hızlandırma Yöntemleri konumuza davetlisiniz. Bizi facebook hesabımızdan takip etmeyi unutmayın. Facebook : teknolomancom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir