Kapat
Yeni iPhone SE İnceleme
İnceleme 20 0

Yeni iPhone SE İncelemesi

85% Ortalama Puan

iPhone SE 2020

Yıllarca kullanabileceğiniz bir iPhone istiyor ancak çok fazla para ödemek istemiyorsanız yeni iPhone SE modeli sizin için doğru tercih olacaktır. Üst segmente yakın performansı, iyi kamerası ve yeterli denebilecek pil ömrü ile gündelik kullanıcılara uzun yıllar rahatlıkla hizmet edecektir.

Tasarım
%80
Performans
%95
Kamera
%85
Pil Ömrü
%80
Fiyat
%85

Yeni iPhone SE hafif, yüksek performanslı, diğer iPhone modellerine göre uygun fiyatlı ve uzun yıllar güncelleme garantisi veren bir model olarak karşımızda.

Artılar:

  • Hafif kasa
  • Diğer iPhone modellerine göre uygun fiyat
  • Güçlü işlemci

Eksiler:

  • Eski ekran teknolojisi
  • Kulaklık girişi yok
  • Pil ömrü daha iyi olabilirdi

iPhone SE 2020 tek bir hedefle üretilmiş: daha önce olmadığı kadar ucuz bir iPhone satışa sunmak ve bu hedefe ulaşıldı. Ülkemizde fiyatlar ne kadar yüksek olsa da yurt dışında daha ucuz bir iPhone modeli bulunmuyor.

Telefonun tasarımı yakın zamanda iPhone kullanmış olan herkese tanıdık gelecektir, elbette iPhone 6 modelinden eski bir cihaz kullanıyor iseniz bu model size bir değişim yaşatacaktır.

Yeni iPhone SE Tasarım

Yeni iPhone modellerinde uçtan uca ekran tasarımına geçildiği için bu modeldeki gibi kalın çerçeveleri artık görmüyorduk. Bu bir eksi gibi gözükse de cihaz iPhone 11 modellerinden daha hafif ve daha küçük olduğu için kullanılabilirlik konusunda bir sıkıntı oluşturmayacaktır.

iPhone SE 2020 modeli suya dayanıklı ancak eski tasarımdan dolayı bazı eksi noktaları var. Bu kasa modellerinde kulaklık girişi görmeye alışığız ancak bu cihazda kulaklık girişine yer verilmemiş. Ekran teknolojisi de iPhone 8 ile aynı olduğu için biraz eski kaldığını belirtelim. Güneş ışığının yoğun olduğu yerlerde veya parlak ışık altında video izleme keyfiniz düşecektir.

iPhone SE 2020 Performans

Apple eski iPhone 8 tasarımına takılı kalmış olsa da cihaz teknik olarak hiç de eski değil. Yeni SE modeli, iPhone 11’lerde bulunan A13 Bionic çipseti kullanıyor. Bu çipset sayesinde cihaz eski 4,7 inç modellere kıyasla her konuda çok daha iyi performans veriyor. Gündelik kullanıcılar bu cihaz ile uzun yıllar boyunca sıkıntı yaşamadan güzel bir kullanım deneyimi elde edebilirler.

Yeni iPhone SE Kamera

Yeni A13 çipset sayesinde kamera performansı da iyileşme gösterdi, iPhone 8 modellerindeki sensörler kullanılmış olsa da çipset sayesinde iPhone SE daha iyi fotoğraflar çekebiliyor. SE modelinde tek lens bulunduğunu da hatırlatalım.

iPhone 11 Pro serisi kadar olmasa da çoğu insanı mutlu edecek fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Renk canlılığı ve netlik üst modeller kadar olmasa da sosyal medyada rahatlıkla paylaşabileceğiniz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Portre modu da derinlik ölçen sensöre sahip modeller kadar iyi çalışmıyor. Bu modu kullanarak yaptığınız çekimlerde objelerin etrafında tuhaf görünümlü kenarlar görebilirsiniz. Tüm bunlar fiyata karşılık kötü bir performans aldığınız anlamına gelmiyor ancak bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz detayları sizlere aktarıyoruz.

2020 iPhone SE Pil Ömrü

Pil ömrü kabul edilebilir olsa da bu cihazda daha iyi olabilirdi dediğimiz özellikler arasında yer alıyor. Dolu dolu bir kullanımda telefonunuzun pili akşama kadar bitebilir. iPhone pil ömrü uzatma yöntemleri yazımızda bulunan önerilerimizi bu sorunu çözmek için kullanabilirsiniz.

Günümüzde uygulamaların ne kadar çok pil tükettiğini düşündüğümüzde ve üstüne A13 çipsetinin yüksek performansını da ekleyince cihazda daha yüksek kapasiteli bir batarya olmalıydı diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Yeni iPhone SE 2020 Fiyat

  • iPhone SE 64 GB: 5.299,00 TL
  • iPhone SE 128GB: 5.749,00 TL
  • iPhone SE 256 GB: 6.599,00 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir