Kapat
En iyi video düzenleme programları
İnceleme 34 0

En İyi Video Düzenleme Programları – Ücretsiz

En iyi video düzenleme programları rehberimizde özellikle ücretsiz yazılımlara yer verdik. Bu sayede video düzenleme işine yeni başlayanlar maddi yatırım yapmadan deneyim kazanmaya başlayabilirler.

Video düzenlemeye işine programlara para harcamadan başlamak istiyorsanız listemizdeki yazılımlar size yardımcı olacaktır. Ücretsiz video düzenleme programları sayesinde oyun videolarınızı, vlog çekimlerinizi ve her türlü video kaydını düzenleyebilirsiniz. Bu çalışmalarınız ilerleyen dönemlerde sizin için bir kariyer bile oluşturabilir.

Listemizdeki programlar sayesinde birleştirme, kesme, düzeltme, filtre ve animasyon ekleme gibi temel işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Programların arayüzleri anlaşılması kolay ve kullanıcı dostu olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu programları kullanarak acemiliğinizi üstünüzden attığınız zaman daha özel ve ücretli video düzenleme programlarına geçiş yapabilirsiniz. Sektörde kabul görmüş ücretli video düzenleme programlarını da yakın bir zamanda sizlerle paylaşacağız.

En İyi Video Düzenleme Programları 2020

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve, video kurgulama konusunda başlangıç aşamasında olanlar için güzel bir adaptasyon süreci sunan bir ücretsiz sürüme sahip. İlk olarak 2004 yılında renk düzeltme yazılımı olarak piyasaya çıkan yazılım, 2009 yılında el değiştirdi ve video kurgu özellikleriyle en iyi video düzenleme programları arasındaki yerini aldı.

Yazılım ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı sürüm sunuyor. Ücretsiz sürümde temel ihtiyaçlarınıza yetecek tüm özellikler bulunuyor. Görsel efekt, hareketli grafikler, ses düzenlemesi, kurgulama gibi işlemlerinizi ücretsiz versiyon ile gerçekleştirebiliyorsunuz. DaVinci Resolve ücretsiz video kurgu programlarının en iyileri arasında yer alıyor.

Lightworks

Lightworks, üst düzey video kurgu işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ücretsiz bir video düzenleme programıdır. Daha önce farklı video düzenleme yazılımları kullandıysanız, Lightworks’e geçiş yaptığınızda biraz şaşırabilirsiniz. Programın alışılmışın dışında bir arayüz sunduğunu söyleyebiliriz. Bu durum yeni başlayanlar için sıkıntı olmayacaktır ancak farklı uygulamalardan geçiş yapan kullanıcıların bir alışma dönemi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

En iyi video düzenleme programları

Shotcut

Shotcut, aslında bir Linux yazılımı olarak ortaya çıkış yaptı. Bu durumu programı kullanmaya başladığınız zaman hissediyorsunuz. Linux uygulaması olarak üretildiği için arayüz konusunda biraz garip gelebilir. Alışma sürecini geçtikten sonra karşınızda çok kapsamlı bir kurgu programı olacak.

Çalışmaya başlamadan önce hangi modu ve özellikleri kullanmak istediğinizi de seçmeniz gerekiyor. Buna ek olarak Shotcut, kullanıcılara direkt kullanabilecekleri onlarca filtre sunuyor.

Hitfilm Express

Profesyonel özellikleri ücretsiz olarak kullanmanıza imkan tanıyan bir diğer uygulama da Hitfilm Express. Uygulamada gelişmiş kesme fonksiyonları, ses ve video filtreleri, birleştirme seçenekleri, yeşil ekran filtresi ve maskeleme gibi ücretli yazılımlarda görmeye alıştığımız özellikler bulunuyor. Tek farkı tüm bunlardan ücretsiz olarak yararlanabiliyor olmanız.

Bu güzel uygulamanın tek olumsuz tarafı diğer yazılımlara kıyasla daha fazla güce ihtiyaç duymasıdır. Programı indirmeden önce donanım gereksinimlerini kontrol etmeyi unutmayın.

En İyi Video Düzenleme Programları ile İlk Adımınızı Atın

Listelediğimiz programları ücretsiz bir şekilde kullanarak video kurgu sektörüne ilk adımınızı atabilirsiniz. Video düzenleme konusunda kendinizi geliştirdikçe yaptığınız işleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak freelance iş teklifleri dahi alabilirsiniz. Uzaktan çalışma mantığı artık kabul görüyor, bu konuda kendinizi geliştirerek kendinize alternatif bir kariyer yolu çizebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir