Kapat
Apple Watch Series 3 İnceleme
İnceleme 166 0

Apple Watch Series 3 İncelemesi

89% Ortalama Puan

Apple Watch Series 3

Watch Series 3 modelinin piyasaya çıkmasının üzerinden bir hayli zaman geçti ancak hala en iyi akıllı saat modellerinden biri olarak müşterilere sunuluyor. Özellikle ilk defa Apple Watch almayı düşünen kullanıcılar için iyi bir seçenek.

Performans
%85
Tasarım
%95
Yazılım
%90
Pil Ömrü
%90
Özellikler
%85

Apple Watch Series 3 modeli üç yıl önce piyasaya çıkmış olsa da günümüzde hala en iyi akıllı saatler arasında bulunuyor. İncelememizde bu modele yakından bakıyoruz.

Apple Watch 3 sizlere Apple’ın en yeni watchOS 6 işletim sistemini kullanma şansı veriyor, hem de bunu yapmak için Apple Watch Series 5 modeline sahip olmanıza gerek kalmıyor. Bundan sonra gelecek olan watchOS 7 sürümü de muhtemelen Series 3 modellerinde kullanılabilir olacak.

İncelememizin sonunda akıllı saat almayı düşünenlerin kafasındaki “2020 yılında Apple Watch Series 3 alınır mı?” sorusunu yanıtlamış olacağız.

Apple Watch Series 3 Tasarım

Apple Watch Series 3 Tasarım

Apple, bu modelde Series 2 ile karşılaştırdığımızda daha büyük bir bataryaya yer verdi ancak cihazın kalınlığında göze çarpan bir değişim yok. Apple’ın söylediğine göre Series 3 önceki modele kıyasla sadece iki A4 kâğıt kadar kalın. Cihazın iki farklı büyüklüğü bulunuyor. Bileği ince olan kişiler 38mm, orta ve kalın bileğe sahip kişiler ise 42mm büyüklüğündeki modeli tercih edebilirler. Cihazın büyüklüğünün fiyata doğrudan etki ettiğini de belirtelim. Hangi modelin size uygun olacağı konusunda kararsız kaldıysanız Apple ürünleri satan bir mağazada deneme yapabilirsiniz.

Ülkemizde satılan Apple Watch Series 3 modellerinde alüminyum malzeme tercih edilmiş. Yurt dışında satılan özel versiyonlar arasında seramik ve paslanmaz çelik kasa seçenekleri de bulunuyor. Ekran tarafında ise 1,000 nit parlaklığa sahip OLED paneller kullanılmış. Series 3 modelinin ekranı sizlere tüm şartlarda rahat bir kullanım sunuyor, ekran parlaklığının yetersiz kalacağı bir senaryo ile karşılaşma olasılığınız oldukça düşük olacaktır. Cihazın 50 metreye kadar suya dayanıklılık gösteren bir dizaynı olduğunu da belirtelim.

Görsel zevkler kişiden kişiye değişiklik gösteriyor olsa da Apple Watch 3 modelinin piyasadaki en şık görünüme sahip akıllı saat modellerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Apple Watch Series 3 Kalp ritmi ölçme

Series 3 Sağlık ve Antrenman

Ülkemizde cihazın LTE versiyonu satılmadığı için sadece kulaklıklarınız ve saatiniz ile koşuya çıkmak mümkün olmuyor. Elbette, bunu yapabilirsiniz ancak bu sırada telefonunuza gelecek olan arama ve mesajları kaçıracaksınız çünkü akıllı saatin hücresel bağlantı seçeneği bulunmuyor.

Saat sahip olduğu sensörler sayesinde yaptığınız birçok sporun ve egzersizin takibini kusursuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Sağlıklı yaşam hedeflerinize ulaşmak için Series 3 size iyi bir arkadaş olacaktır. Series 3, Apple Sağlık uygulaması ile mükemmel bir uyumla çalıştığı için tüm verilerinizin takibini telefonunuz üzerinden yapabilirsiniz.

Kalp ritmi ölçme konusunda da oldukça başarılı olan cihaz, belirli aralıklarla kalp atış hızınızı ölçüyor ve bunları size rapor olarak sunuyor. Bu konuda ürünün sunduğu en güzel özelliklerden biri ise dinlenme halindeyken kalp atış hızınızda ciddi bir yükselme olursa size hemen bildirim gönderiyor olması. Normal şartlarda insanların kalp atış hızları dinlenme halindeyken belirli değerlerin üzerine çıkmaz, çıkması ise bazı sağlık problemlerinin habercisi olabilir.

Kalp hızı ölçümlerinizi daha sonra ister saat üzerinden ister iPhone Sağlık uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Apple Watch Series 3 Batarya Performansı

Series 3 Pil Performansı

Apple’ın verilerine göre saat 18 saate kadar bir kullanım sunuyor. Gerçek deneyimler ile pil performansını yorumlayacak olursak; saati spor takibi yapmadan ve fazla kullanmadan neredeyse üç gün kullanabiliyorsunuz. Bu kullanımı pasif kullanım olarak nitelendirebiliriz. Cihazı pil koruma moduna alarak bu süreyi daha da uzatabilirsiniz.

Spor, iMessage yanıtlama, Siri sorguları, bildirim takibi, adım sayar, müzik gibi eylemlerden oluşan bir kullanımda ise cihazı iki günde bir şarj etmeniz yeterli olacaktır. GPS kullanımı ve müzik dinleme süresi pil tüketimine doğrudan etki edeceği için aktifliğinize göre cihazı her gün şarj etmeniz de gerekebilir.

2020 yılında Apple Watch Series 3 alınır mı?

2020 yılında Apple Watch Series 3 alınır mı?

Watch Series 3 modelinin günümüzdeki tek rakibi serinin en yeni modeli olan Series 5 ancak aralarında ciddi bir fiyat farkı bulunuyor. Series 5, daha geniş ve her zaman açık ekran, dahili pusula, hızlı işlemci ve gelişmiş kalp sağlığı özellikleri ile birlikte geliyor. Ekran, hız ve medikal seviyede sağlık ölçümleri sizin için önemliyse pahalı seçenek olan Series 5 modelini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak ilk defa Apple Watch alıyor ve iPhone kullanımınızı zenginleştirecek bir deneyim yaşamak istiyorsanız Series 3 fazlasıyla yeterli olacaktır.

Cihazın kağıt üzerindeki teknik detaylarına fazla değinmediğimizi fark etmişsinizdir. Apple’ın sitesinde hala satışta olan bir cihazın günümüz şartlarında donanımsal bir eksiklik yaşatacağını düşünmüyoruz, bu yüzden sizi terimlere boğmak istemedik ve böylelikle Series 3 incelememizin sonuna geldik. Ürün hakkında sormak istediğiniz soruları yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir