Kapat
Aksiyon Kamerası
İnceleme 20 0

Aksiyon Kamerası Satın Alma Rehberi 2020

Pandemi sürecinde aksiyon kamerası satın alma ihtiyacınız olur mu bilemiyoruz fakat yine de sizler için 2020 yılında bütçe ve kullanımınıza göre alınabilecek en iyi aksiyon kameralarını listeledik. Bununla da kalmayıp kısa incelemelerini yaptık.

Aksiyon kamerası denildiğinde akıllara GoPro geliyor olsa da piyasadaki tek seçenek GoPro değil. DJI ve Yi gibi markaların da fiyatlarına göre oldukça başarılı ürünleri bulunuyor. GoPro sektörün lideri olsa da diğer firmaların ürünleri de uygun fiyat etiketleriyle dikkat çekiyor.

Su ve toza dayanıklı telefonu olanlar artık aksiyon kamerasına ihtiyaçları olmadıklarını düşünebilirler. Bu konuda kısmen haklı olsalar da uzun süre boyunca zorlu şartlar altında çekim yapmak için aksiyon kameraları tercih edilmelidir. Fiyatına göre en iyisi olduğunu düşündüğümüz modelleri listemize dahil ettik. Listede bulunmayan ancak performansından memnun olduğunuz modelleri yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

En İyi Aksiyon Kamerası Modelleri

Güvenilir seçim: GoPro Hero 7 Black

Listemize GoPro Hero 7 Black modeli ile başlıyoruz. Güvenilir seçim olarak bu modeli seçtik çünkü kalite konusunda en iyi marka olan GoPro tarafından üretilen bir ürün ve son çıkan model olmadığı için uygun fiyata bulmak da mümkün olabiliyor. Özellikle ikinci el piyasasında kondisyonunu kaybetmemiş bir Hero 7 Black’i güzel bir fiyata satın alabilirsiniz. Hero 7 Black, firmanın çıkardığı en güncel model olmasa da ona benzer özelliklerle beraber geliyor. HyperSmooth adındaki özellik sayesinde 1080p 240fps çekimler de bile sarsıntısız çekimler yapabiliyorsunuz. Üstelik cihaz dikey çekim ve direkt kameradan canlı yayın gibi ek özellikler sunuyor.

Kaliteli ve sağlam bir aksiyon kamerası almak isteyen ancak en yeni modellere ayıracak bütçesi olmayanlar için GoPro Hero 7 Black’i tavsiye ediyoruz.

Sınırları zorlayanlar için: GoPro Hero 8 Black

Evet, sınırları zorlayanlar ve aksiyonun içinden çıkmayanlar için firmanın en son modelini öneriyoruz. GoPro’nun ürettiği en iyi aksiyon kamerası Hero 8 Black modeli sizler için biçilmiş kaftan. Hero 7 Black ile kıyasladığımızda birçok iyileştirme yapıldığını görüyoruz, genel olarak kullanımın daha kolay hale geldiğini söyleyebiliriz. Hero 8 Black ile çekilen fotoğraf ve videoların da önceki nesle göre daha iyi olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu modelde lensin akıllı telefonlarda kullanılmasına alıştığımız Gorilla Glass kullanılarak üretildiğini de belirtelim. Gorilla Glass teknolojisi sayesinde lensin dayanıklılığı geçtiğimiz modellerin iki katına yükseltilmiş.

Basit çekimler için: DJI Osmo Action

DJI markasını daha çok drone modelleriyle tanıyoruz. Bu cihazların üzerinde de kameralar bulunduğu için DJI’ın bu konuda tecrübeli olduğunu söyleyebiliriz. Bu tecrübelerini ilk aksiyon kameraları olan Osmo Action modeline mükemmel bir şekilde aktarmışlar. Osmo Action’ı GoPro modelleri ile kıyaslamak gerekirse Hero 7 Black seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. GoPro modellerinden farklı olarak ön tarafında öz çekimleriniz için kullanabileceğiniz bir ekranı da bulunuyor. Fiyat etiketi de düşünüldüğünde tercih edilesi bir model olduğunu inkar etmek gerçekten zor.

Aksiyon kamerası

Uygun fiyatlı 4K aksiyon kamerası: Akaso V50 Elite

Listelediğimiz diğer modellerin fiyatını yüksek bulabilecek olan okuyucularımız için bir de nispeten uygun fiyatlı bir modeli listemize dahil ettik. Bu cihaz ile 4K çözünürlükle beklediğinizden daha kaliteli 60fps çekimler gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik GoPro modellerinde gördüğümüz özelliklerin bazılarını V50 Elite’te de görebiliyoruz. 1080p 240fps ağır çekim, time-lapse fotoğraf ve video gibi üst segment özellikleri de kullanmanız mümkün kılınmış. Cihazı aracınıza bağlayarak araç kamerası olarak da kullanabiliyorsunuz, bu bağlantıyı kurduğunuz aracınızı çalıştırdığınızda otomatik olarak kayıt başlıyor ve aracınız durduğunda kayıt da kesiliyor. Kameranın kendisi suya karşı dayanıklı değil ancak yanında gelen hazne sayesinde bu özelliğe kavuşuyor. Kutusundan iki adet batarya ve çeşitli aksesuarlar çıktığı için diğer önerilerimize göre bu konuda daha zengin olduğunu söyleyebiliriz.

2020 yılında alınabilecek en iyi aksiyon kameraları listemizin sonuna geldik. Listede olmadığı için şaşırdığınız modeller olduysa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yeni rehber ve liste içeriklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir