Kapat
Xbox Series S Uygun Fiyatı ile Öne Çıkacak!
Donanım 8 0

Xbox Series S Uygun Fiyatı ile Öne Çıkacak!

Xbox Series S modeli, Microsoft’un Oyun Geliştirme Kiti’nin sürüm notları sayesinde ortaya çıktı. Modelin, Xbox Series X’in uygun fiyat etiketli versiyonu olması bekleniyor.

Belirttiğimiz iddialar konuşulmaya devam ederken, Microsoft’un uygun fiyatlı konsol modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Geliştirme kitinin Haziran 2020 notlarında bulunan bilgilere göre LockhartProfiling ve AnacondaProfiling adında iki farklı referans kodu bulunuyor. Xbox Series X’in referans kodunun Anaconda olduğunu düşündüğümüz zaman LockhartProfiling referans kodunun da Xbox Series S modeli olacağını tahmin ediyoruz.

Buna ek olarak paylaşılan bir diğer raporda ise ilgili modelde disk sürücü bulunmayacağı da belirtiliyor. Disk sürücü olmaması cihazın yalnızca dijital ürünleri çalıştırabileceğinin habercisi oluyor.

Teknik detayları geçip fiyat konusuna gelecek olursak ürünün Series X modelinin yarı fiyatına satılması bekleniyor. Ortaya çıkan bilgilerden yola çıkarak Series X’in 400 dolar olacağını düşünürsek Xbox Series S modeli 200 dolardan satışa çıkabilir.

Geliştirici kitleri sayesinde konsolun orijinal hali satışa sunulmadan önce geliştiriciler oyunlarını geliştirmeye veya uyumlu hale getirmeye başlayabiliyorlar. Yeni konsolun fiyatının düşük olmasını düşündüren konu ise teknik özellikleri oluyor.

Series S modelinde 7,5GB RAM bulunması beklenirken, Series X’te 13,5GB RAM yer alıyor. Grafik işlemci birimi tarafında ise Series S 4 teraflop değerindeki bir GPU’a sahip olacak, Series X tarafında ise 12 teraflop GPU bulunuyor ve işlemci konusunda da oldukça üstün bir durumda.

Özetle, çok daha uygun bir fiyata özellikleri düşürülmüş bir konsol satışa sunulacak. Konu hakkındaki detaylar geldikçe sizlere aktarıyor olacağız. Yeni haber ve rehberlerimizi kaçırmamak için sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir